Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

II.liga - muži AK Kroměříž po třech kolech na prvním místě skupiny E

Po “jarní části”, třech proběhlých kolech v Hodoníně, Vyškově a Otrokovicích, je naše družstvo mužů na průběžném a skvělém 1. místě skupiny E. Dvě kola vyhrálo a jednou bylo těsně druhé za AC Moravskou Slavií Brno. Je to skvělý počin a těší nás, že po jedenáctileté pauze se družstvo podařilo znovu postavit a to tak, že pokračuje v dobrém jménu bývalého vítěze atletické extraligy a Mistra ČR družstev. V současnosti takové ambice nemáme, ale jsme moc rádi, že naši chlapi můžou startovat za naše družstvo a vychutnávat si týmovou radost z úspěchů. Jsme vděční a musíme poděkovat i sponzorům, kteří naše družstvo podporují. DĚKUJEME !

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/reel/C7mQMjCIZmG/?igsh=MWljcjAxcDBtamVkbQ==

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: II.liga 2024

II.LIGA MUŽŮ - vítězný návrat po 11 letech !!!

V roce 2013 naše družstvo mužů, především z ekonomických důvodů, opustilo atletickou extraligu, kterou před tím v letech 2008-2011 čtyřikrát po sobě vyhrálo. K tomu jsme přidali i 3x titul Mistra ČR družstev, přičemž ten čtvrtý nám o vlásek unikl při do té doby nevídané plichtě s Duklou Praha. Měli jsme stejný počet bodů a Dukla si vítězstvím v poslední možné disciplíně na 4x400m převážila počet vítězství právě o tuto jednu disciplínu. K tomu je třeba přidat nespočetnou řadu individuálních medailových úspěchů našich mužů a také 20-ti násobnou reprezentaci v Pohárech mistrů Evropských zemí (dráha, silniční běh i kros). Není lehké na tyto historické úspěchy znovu navázat…. AŽ LETOS jsme se rozhodli znovu postavit nové družstvo, složené výhradně z našich odchovanců a výsledek? VÍTĚZSTVÍ hned v úvodním 1.kole II.ligy, které se konalo 11.5. v Hodoníně!!! Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

ODKAZ: https://www.instagram.com/reel/C64IWlVMdaM/?igsh=ZjRoNGxzOWlzZHM5

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

TERMÍNOVKA 2024

Uvnitř článku naleznete termínovou listinu nejvýznamnějších závodu příštího roku 2024. Zpracoval: Ota Šedý

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Soutěže družstev mládeže 2023 - SUMÁŘ

Uvnitř článku naleznete sumář - statistiku, jak si vedla naše družstva mládeže v soutěžích r. 2023. Zpracoval: Ota Šedý

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Soustředění mládeže - Zlatý chlum 2023

Na konci října 2023 absolvovala naše "starší mládež", pod vedením trenérů Vojtěcha Březky a Petra Hudečka, v pořadí již druhé horské soustředění ve Zlatém chlumu, poblíž města Jeseníku. Soustředění se opět velmi vydařilo, naši mladí sportovci nabírali kondici různým způsobem, k tomu měli možnost i regenerovat a svou činnost zpestřit turistikou a hrami v přírodě. Všichni budou na soustředění v dobrém vzpomínat:)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Soustředěni Zlatý chlum 2023

Dětská maratónská štafeta - 10.ročník

Součástí Chřibského maratonu byla opět i Dětská maratónská štafeta, která letos měla jubilejní 10.ročník a  účastnily se jí 3 družstva. To vítězné "ZELENÍ" letos předběhlo časem 2:50:28 hod. vítěze maratonu. Druhá doběhla "MODRÁ" štafeta za 2:55:47 hod. a třetí potom "ČERVENÁ" v času 2:58:44 hod. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Chřibský maraton-50.ročník

50. Chřibský maraton - FOTO od Davida

Dnes k nám doputovaly krásné fotky od Davida, tak se s jeho svolením o ně podělíme.

ODKAZ:  https://eu.zonerama.com/Davidsphoto18803/Album/10502615#prevent_scroll_placeholder

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Jubilejní 50. ročník Chřibského maratonu vyhrál Mulugeta Serbessa, v ženách poprvé Iva Pachtová

Vítězem jubilejního 50. ročníku Chřibského maratonu se v sobotu 14.10.2023 stal již počtvrté Mulugeta Serbessa (ORT+TRAUMA+RHB Týn nad Vltavou), který náročnou trať s celkovým převýšením 551 m, vedoucí z Kroměříže do Chřibů a zpět zvládl v času 2:53:54 hod.  Druhý do cíle doběhl Ondřej Velička (2:54:17 hod.) a třetí místo vybojoval Daniel Orálek (2:58:20 hod.). Mezi ženami zvítězila Iva Pachtová v čase 3:46:29 hod., před v cíli druhou Andreou Krušinovou (3:55:04 hod.) a třetí Janou Štusákovou (4:00:15 hod.).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Chřibský maraton-50.ročník

Okresní přebor přípravek se uskutečnil v pátek 22.9.

Okresní přebor přípravek se uskutečnil v pátek 22.9., na našem atletickém stadionu. Pod organizačním vedením Vojtěcha Březky a  jeho týmu trenérů a svěřenců, proběhly závody nejmenších dětí z atletických přípravek Kroměříže, Hulína a Chropyně v přátelském sportovním duchu a k vidění byly i pěkné výkony. Okresní přebor přípravek, stejně jako i Příměstský tábor proběhl za finanční pomoci Města Kroměříž, za kterou tímto také velmi děkujeme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Okresní přebor přípravek 2023

Sedláčkův memoriál - info a výsledky

V úterý 12.9. se na atletickém stadionu konal další ročník tradičního Sedláčkova memoriálu, soutěže družstev středních škol při tradiční účasti studentů z Gymnázia Liptovský Mikuláš. Atletické klání provázelo krásné a teplé letní počasí. V kategorii chlapců zvítězilo družstvo Gymnázia Kroměříž, jehož barvy hájilo několik členů našeho klubu. A v kategorii dívek poté družstvo Gymnázia Liptovský Mikuláš. Výsledky naleznete uvnitř článku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality