Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Naše přípravka závodila na Ječmínkově běhu v Chropyni

Naše přípravka závodila poslední dubnový den v počtu 28 malých atletů a atletek na Ječmínkově běhu v Chropyni. Ve všech 5 bězích jsme obsadili stupně vítězů, z toho 3 první příčky. A ostatní děti se také pod vedením trenérů Jany Dorazilové a Vojtěcha Březky dobře a srdnatě činily.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Ječmínkův běh 2022

Rozběhly se krajské soutěže družstev mladšího a staršího žactva - naši mladí byli vidět

Tento týden se naplno rozběhly venkovní atletické soutěže hlavní sezóny, mezi nimi také ty krajské žákovské. Na nich naši mladí atleti po zimní přípravě poměřili síly se svými vrstevníky ze Zlínského kraje. Starší žáci soutěžili pod vedením trenéra Vojtěcha Březky v Uherském Hradišti, mladší pod vedením trenérky Zuzany Osinové potom v Holešově. Šlo samozřejmě o celkový výsledek družstev, ale zaznamenali jsme i velmi dobré výsledky jednotlivců. Mezi staršími žáky to byl Daniel Sommer ve sprintech na 60 a 150m, v kategorii mladších žáků zase Max Šrotíř na 60m a ve skoku vysokém.      

 
Celý příspěvek

Tomáš Blaha vyhrál 17.ročník Veřovské desítky

V sobotu 23.4. se ve Veřovicích uskutečnil po dvouleté odmlce 17.ročník Veřovské desítky, silničního běhu na 10 km. Nás těší, že jeho vítězem se stal dlouholetá a věrný `reprezentant` našeho klubu - Tomáš Blaha. Ten známou trať do Mořkova a zpět tentokráte pokořil v čase 33:44 min. Gratulujeme!

VÝSLEDKY:  https://www.orelverovice.cz/wp-content/uploads/2022/04/Verovska10_2022.pdf

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Rohálovská 10 - Fejfar a Navrátil byli na stupních vítězů

Na 29.ročníku populární Rohálovské desítky, která se v Prusinovicích uskutečnila v sobotu 5.3.2022 a to znovu v plné parádě, bylo vidět naše vytrvalce. Po vítězném Jakubovi Zemaníkovi z SSK Vítkovice (30:55 min.) doběhl jako druhý do cíle náš Ondřej Fejfar (32:00 min.) a hned za ním Tomáš Navrátil (32:19 min.). Mezi ženami zvítězila Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava v čase 37:12 min. Do cíle 10 km silničního závodu doběhlo spokojených 352 běžců.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Tristan Slunečný halovým vícemistrem ČR starších žáků v běhu na 3000m

I na halovém Mistrovství České republiky nepřestal Tristan Slunečný udivovat ve svých výkonech! V běhu starších žáků na 3000 m si - i po prodělaném pádu v průběhu závodu - doběhl pro krásnou stříbrnou medaili a navíc v novém osobním rekordu 9:50,66 min.! Oproti svému vítěznému běhu na stejné trati při Mistrovství Moravy žactva se polepšil o 25 vteřin. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva - Tristan Slunečný mistrem na 3000m

V sobotu 5. 2. se v atletické hale v Ostravě konalo Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva, o den později stejné mistrovství i v kategorii dorostu, juniorů a dospělých. Kroměříž vyslala do bojů o medaile celkem 8 atletů. Svěřenci trenérů Březky, Hudečka a Osinové se připravili výborně a téměř ve všech startech se mohli těšit z vylepšení osobních rekordů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Halový přebor Zlínského kraje - Tristan Slunečný přeborníkem na 800m žáků

V sobotu 29. 1. se v atletické hale v Ostravě konal přebor Olomouckého a Zlínského kraje žactva. Kroměříž vyslala do bojů o medaile 6 mladých atletů. Svěřenci trenérů Petra Hudečka, Vojtěcha Březky a Zuzany Osinové se však v žádném případě neztratili a téměř ve všech případech se mohli radovat z vylepšení osobních rekordů. Nejvíce byl vidět Dan Tristan Slunečný, který si poradil se všemi soupeři na 800 metrů a na trati 1500 metrů podlehl pouze jednomu závodníkovi. Kromě zlaté a stříbrné medaile si odvezl i nová osobní maxima. Velmi dobře se vedlo i Danielu Sommerovi, který si dosprintoval pro stříbro na stopadesátce a bronz na šedesátce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Halový přebor ZLK žactva 2022

Zemřel František Novotný, legenda kroměřížských maratónců

Na počátku roku nemáme vůbec veselé zprávy. Náhle a překvapivě nás ve středu 12.ledna navždy opustila legenda mezi kroměřížskými maratonci - František Novotný. Bylo mu nedožitých 76 let. "Franta", jak jsme mu familiárně říkali, úspěšně absolvoval celkem 275 maratonů a na přelomu tisíciletí se přetahoval v počtu uběhnutých maratonů o čelo mezi českými i slovenskými maratonci. Svůj první - Hanácký - maraton si zaběhl 13.9.1975 v Prostějově, při svém 10.maratonu poprvé dosáhl ceněného času pod 3:00 hod, přičemž posléze tento výkon vylepšil až na 2.38:08 hod. Byl u zrodu Chřibského maratonu a v prvních ročnících běžel 30 km distanci vedlejšího vytrvaleckého závodu a do roku 2011 absolvoval bez přestávky všechny jeho ročníky. Ten zatím poslední, 48.ročník, výstřelem z pistole i slavnostně odstartoval. Podobně tomu bylo i u Rohálovské 10. Poslední maraton absolvoval v roce 2011 - Prague International marathon. Žádný z nich nikdy nevzdal, všechny doběhl. Až tento poslední, který by však byl nad síly každého.... Františku, čest Tvé památce, bylo nám ctí, že jsi tvořil součást našich životů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Tomáš Navrátil byl 12. na MČR v krosu

V sobotu 27.11. se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo Mistrovství České republiky v krosu mužů, žen a juniorů. Těší nás, že náš běžec-vytrvalec Tomáš Navrátil v hlavním závodu mužů obsadil pěkné 12. místo, když zasněženou i rozbahněnou trať o délce 10 kilometrů zvládl v čase 36:31 min. Gratulujeme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Světlušková noc 2021

V pátek 5.11. jsme pro naše nejmenší atlety z přípravky uspořádali v Podzámecké zahradě další Světluškovou noc. Akce, kterou se děti loučí s venkovní sezónou před následným zimním trénováním v tělocvičně se opět velmi povedla. Děti byly moc spokojené s touto netradiční formou tréninku, když na jednotlivých stanovištích plnili dovednostní a vědomostní úkoly. To vše při zrychleném přesunu z jednoho stanoviště na druhé. Děkujeme vedení Arcibiskupského zámku Kroměříž, že nám konání této oblíbené akce opět umožnilo.   

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Světlušková noc 2021