Kocourek zaznamenal na ME v krosu nejlepší výsledek za poslední dvě dekády, Bajza doběhl v osmé desítce

Výborného výsledku dosáhl na nedělním Mistrovství Evropy v krosu, které se konalo ve slovinském Velenje, náš Milan Kocourek. V nabité konkurenci obsadil na 10 km trati časem 29:47 min. výborné 18. místo, s pouhým 5 vteřinovým odstupem na první desítku!

Milan si dle slov svého trenéra Jiřího Sequenta počínal již od startu velmi odvážně, když se pohyboval na čele stratovního pole. To ho sice stálo hodně sil, které v závěrečné fázi závodu trochu scházely, nicméně dosažený výsledek byl výborný.

Proti loňského roku si Milan polepšil o 42 míst!  Zároveň vyrovnal svůj nejlepší výsledek z krosového ME, když v roce 2006 doběhl 18. v juniorské kategorii. Nicméně nedělní výkon má nesrovnatelně vyšší hodnotu. V kategorii mužů nezaznamenal český běžec lepší výsledek více než 15 let. Závod opanovali dva běžci původem z Afriky, když zvítězil "Belgičan" Atelaw Bekele v čase 29:15 min.  před "Španělem" Ayadem Lamdassemem (29:20).

Jakub Bajza obsadil v kategorii do 23 let 78. místo, když 8 km trať zdolal v čase 25:37 min.