Bajza čtvrtý na Mistrovství Evropy juniorů v běhu do vrchu, Frei čtrnáctý mezi muži !

Svého největšího individuálního úspěchu dosáhl v sobotu Jakub Bajza, když vybojoval na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se konalo v rakouském Telfes im Stubai (11 km jižně od Innsbrucku), v kategorii juniorů skvělé 4. místo !  Tímto výsledkem zároveň vytvořil nejlepší umístění českého juniorského běžce v této soutěži od roku 2002, kdy vybojoval stříbro Jan Kreisinger.

Obrazek

Běželo se v Tyrolských Alpách, na trati dlouhé 9,5 kilometru. Start byl v nadmořské výšce 1300m a cíl ve výšce 2250m (celkové převýšení 950m). Přemožitele našel jen ve vítězném Turkovi Yusufovi Alicim (50:29 min), druhém Xavieru Chevrierovi z Itálie (50:44) a bronzovém Švýcarovi Candide Pralongovi (51:39). Jakub doběhl do cíle s menším odstupem v čase 52:58 minut. Závodu se zúčastnnilo celkem 59 juniorů, druhý z našich doběhl na 19. místě Jiří Homoláč (55:32), dále na 35. místě Horčička (57:57) a 51. byl Kučínský (1:02:57).

V klasifikaci družstev obsadili mladí Češi s počtem 58 bodů celkové 6. místo, zvítězili Italové (20b.) před Nory (26) a Brity (32). Klasifikovaných bylo celkem 14 družstev.

V závodě mužů obsadil velmi pěkné 14. místo Martin Frei, když náročnou trať dlouhou necelých 11 kilometrů zdolal za 1:01:45 hod.  Těsně před ním doběhl nejlepší z Čechů, Jan Havlíček (1:01:38) a družstvo mužů tak obsadilo solidní 5. místo.