Jdi na obsah Jdi na menu

Velká cena Olomouce - nejlépe z našich si vedl Žalský, který v kouli splnil mírnější limit na MS

V neděli 8. května se konal 40. ročník Velké ceny města Olomouce, jejíž výsledky se zároveň započítávaly do letošního ročníku inovované atletické extraligy. Nejlépe z našich si v neděli vedl koulař Antonín Žalský, který splnil mírnější limit na letošní MS v korejském Tegu. Svůj výkon však musí ještě jednou potvrdit.

Velká cena Olomouce byla vybrána jako jeden ze šesti domácích mítinků v rámci 3. kola atletické extraligy. Výkony závodníků v jednotlivých disciplínách byly nově ohodnoceny podle maďarských tabulek a po skončení posledního šestého mítinku bude pro každé družstvo vybráno 30. nejlepších výkonů a započítáno do 3. kola extraligy.

V Olomouci byl z našich nejlepší koulař Antonín Žalský, který obsadil hodem 20,27 m druhé místo a získal 1136 maďarských bodů.  Druhým nejúspěšnějším byl Vladislav Tuláček, který v téže disciplíně poslal náčiní do vzdálenosti 18,56 m, což vyneslo 1033 bodů. Hostující Lukáš Kourek podlehl v běhu na 1500m pouze běžci černé pleti a výsledný čas 3:48,53 min. znamenal solidních 995 bodů. V hodu diskem obsadil Igor Gondor 3. místo výkonem 56,17m (978 b.). Antonín Žalský hodil 54,08m (938 b.) a Vladimír Tuláček 53,75 m (932 b.).  Zdeněk Medlík doběhl v běh na 1500m na 4. místě za 3:54,72 min. (918 b.). Výkony ostatních již devíti set bodů nedosáhli. Petr Klus byl sedmý v dálce za 668 cm (850 b.) a Jakub Bajza dosáhl stejného umístění na 3000m v čase 8:39,48 min. (837 b.).

Dobře si počínala Zuzana Muchová, která vyhrála běh B na 100m překážek žen a letošní sezónu zahájila velmi dobrým časem 14,95 vt. (921 b.). Tento výkon, jak se později ukázalo, byl mezi ženami 3. nejlepší.

V předprogramu startovali i naši žáci, z nichž si nejlépe vedl Dominik Sokola, který obsadil tři 3. místa a to v běhu na 60m (7,82), ve skoku do dálky (546cm) a v hodu oštěpem (41,41m).