Velikonoční běhy - Štefko vyhrál v Golčově Jeníkově, Blaha v Tovačově

O Velikonočním víkendu se uskutečnila řada běhů, v nichž se představili i naši běžci.

V Golčově Jeníkově se v neděli konal "Běh městem Jarmily Kratochvílové" a zvítězil v něm Róbert Štefko. Patnácti kilometrovou trať proběhl v čase 48:17 min. Druhý doběhl maratonec Pavel Novák a třetí byl Polák Blašinski. Ve 26-ti leté historii tohoto závodu to bylo Róbertovo čtvrté vítězství. Loni závod ovládli "naši" hostující Tanzánci, když zvítězil v traťovém rekordu 45:04 min. Damian Paul Chopa před Pascalem Mombo Sarwatem (45:07). Právě Chopa loni překonal o 17 vteřin dosavadní traťový rekord, který byl do té doby v Róbertově držení.

Obrazek

Ve stejný den se v Tovačově uskutečnil Velikonoční běh. Jeho 25. ročník se stal kořistí Tomáše Blahy. Zvítězil v čase 24:45 min., o 17 vteřin před hranickým Poláškem. Podařilo se mu tak zároveň obhájit loňské prvenství.