Tomáš Blaha opět zvítězil v běhu na Sv. Hostýn, Robo Štefko čtvrtý ve Vnorovech

V sobotu 14.srpna se konal již 7. ročník "Běhu na Svatý Hostýn".  Na náměstí TGM v Bystřici pod Hostýnem se tentokráte postavilo rekordních 135 běžců a běžkyň, které čekala trať délky 5 kilometrů s celkovým převýšením 422 m. Cíl byl tradičně na Svatém Hostýně u rozhledny.

Obrazek

Ve startovním poli byl i Tomáš Blaha, loňský vítěz a zároveň držitel traťového rekordu 21:33 min. I letos byl závod plně v Tomášově režii, když do cíle doběhl opět neporažen v čase 21:52 min.

Obrazek

Závodu se zúčastnili i další Kroměřížští odchovanci. Aleš Zajíc doběhl celkově jedenáctý (a třetí v kategorii Muži B), když vrchařskou trať pokořil v čase 24:38 min a Tonda Keller obsadil časem 28:20 min celkové 33. místo (10. v kategorii Muži B).

Ve Vnorovech se běžel 14. ročník "Vnorovské desítky". Nabitý závod ovládli tři zahraniční běžci, když v novém traťovém rekordu 29:43 min. zvítězil Maďar Lászlo Tóth, před Keňanem Edwinem Yano (29:45) a Etiopanem Erkolo Ashenafim (31:04). Nejlepší z našich doběhl Róbert Štefko, který zdolal 10km trať v čase 31:45 min. Robo samozřejmě zvítězil v kategorii veteránů. Dalším z našich běžců byl na 46. místě Oldřich Jasenský (41:20) a Petr Veselý závod nedokončil.