Jdi na obsah Jdi na menu

Štefko zaběhl v Německu letošní nejrychlejší desítku

Osmička vytrvalců z České republiky a Slovenska se v neděli 18. dubna představila v Německu v městském běhu Internationaler Korschenbroicher CITY-LAUF. Nejlépe se v závodě mužů na deset kilometrů vedlo Róbertu Štefkovi, který porazil svého svěřence Jana Kreisingera a časem 30:06 min. se usadil v čele běžeckých tabulek na 10 kilometrů.

Z dalších českých zástupců doběhl ve stejném závodě Kreisinger na 18. místě časem 30:48, o příčku za ním skončil Slovák Vanko (30:52) a na 30. místě z 39 vytrvalců na startu byl klasifikován Pavel Faschingbauer (31:48). V závodě zvítězil Keňan Daniel Chebii (28:54), v čase pod 30 minut doběhlo celkem 9 vytrvalců.

V závodě žen na 5 km přivedla 26členné pole běžkyň jako první do cíle Keňanka Caroline Chepkwonyová (15:50). Z našich závodnic dopadla tradičně nejlépe Petra Kamínková na 6. místě (16:32), jedenáctá skončila Květa Pecková (16:50), čtrnáctá v Česku žijící ruská běžkyně Olga Firsová (17:08) a 21. Petra Fousková (19:13).