Jdi na obsah Jdi na menu

Rohálovku vyhrál Pascal Sarwat, Jan Kreisinger doběhl v osobním rekordu druhý

V sobotu 27.2. se v Prusinovicích uskutečnil již 17. ročník Rohálovské desítky, podle hlasování čtenářů časopisu "behej.com", druhého nejoblíbenějšího českého silničního běhu.

Ikdyž se ve stejném termínu konalo v Praze halové mistrovství ČR v atletice, sešla se na startu téměř celá domácí běžecká špička, kterou doplnili závodníci ze Slovenska, Polska, Maďarska a hlavní favorit Pascal Mombo Sarwat z Tanzánie. Po prezentaci bylo jasné, že padne i účastnický rekord...na start hlavního závodu se postavilo 389 závodníků a v bězích mládeže 263, což dalo dohromady 652 běžců ! O sto více než loni.

Obrazek

Přesně ve 12:00 hod. provedl čestný host závodu, mistryně světa a bronzová medailistka z OH v trojskoku Šárka Kašpárková, výstřel ze startovní pistole a početné startovní pole se vydalo na trať do Tučap a zpět. Hned po startu šel do čela největší favorit Pascal Mombo Sarwat, Tanzánec v našich službách, a to ve snaze překonat traťový rekord (29:26 min.), který loni vylepšil jeho kamarád od Kilimanjara - Ezekiel Jafari Ngimba.

Jednu chvíli se skutečně jevilo, že rekord bude překonán, ale Pascal nakonec finišoval v čase o 11 vteřin pomalejším (29:37 min.), přesto však velmi kvalitním - v historii závodu druhým nejrychlejším. Na 2. místě doběhl v osobním "prusinovickém" rekordu 30:13 min. Jan Kreisinger. Jako třetí v pořadí doběhl v čase 30:21 min. Polák Jakub Burghardt. Velmi dobře si opět vedl Róbert Štefko, který pokořil trať v čase pod 31 minut - 30:57 min., který znamenal výborné 4. místo v absolutním pořadí a zároveň s velkým náskokem 1. místo ve veteránské kategorii. Róbert odrazil i útok košického Miroslavav Vanka, který za náš klub několik let hostoval. Na dalším 6. místě doběhlo Maďar Lázslo Tóth a za ním se již objevil třetí z kmenových běžců AK Kroměříž - Milan Kocourek, který Rohálovku doběhl na 7. místě za 31:22 min. Dalším z našich běžců byl na 11. místě Martin Frei (32:07), kterému byl v patách Jakub Bajza (32:18)  a na 14. místě závod dokončil Tomáš Blaha (33:00).

Z dalších kroměřížských běžců doběhl na 37. místě Václav Filip (36:04),  na 55. byl Jakub Hřib (37:35), 81. místo obsadil Vlado Maceček (39:18), 98. byl Antonín Keller (40:05) před Filipem Vrágou (40:06), Petr Osina zvládl svou první desítku za 42:23 min. a veterán Franta Novotný pokořil náročnou trať za 67:07 min.

V kategorii juniorek obsadila Anežka Vrágová časem 44:59 min. 2. místo.  Závod žen ovládla již po desáté v řadě nejlepší česká vytrvalkyně Petra Kamínková z AK Olomouc, když docílila času 36:49 min.