Kreisinger a Bajza reprezentovali ČR v japonské Chibě, kde běžel štafetový maratón Ekiden - družstvo obsadilo 12. místo

Dnes, 23.listopadu, se v japonské Chibě (30 km východně od Tokia) běžel další ročník slavného štafetového maratónu "Ekiden". Českou republiku budou na tomto podniku reprezentovali i Jan Kreisinger a Jakub Bajza.  Společně s Lukášem Kourkem,  Ivanou Sekyrovou, Monikou Preibischovou a Petrou Schornou-Matyášovou obsadili jako smíšené družstvo  12. místo.

Klasickou délku maratonské trati si naši běžci a běžkyně rozdělili na jednotlivé úseky následovně:  5km (Lukáš Kourek - 14:41) - 5km (Monika Preibischová - 16:44) - 10km (Jan Kreisinger - 30:23) - 5km (Ivana Sekyrová - 17:29) - 10km (Jakub Bajza - 31:53) a 7,195km (Petra Schorná-Matyášová - 25:23). Výsledný čas tedy činil 2:16:33 hod., což stačilo na 12. místo.

Do závodu nastoupilo celkem 12 smíšených družstev, z toho 3 domácí - reprezentační, studentský a výběr prefektury Chiba. Tentokrát se však abi jednomu z japonských týmům nepodařilo zdolat největšího favorita, kterým bylo nakonec vítězné keňské družstvo. To zároveň zaběhlo nový traťový rekord (2:04:40 hod.) a ten pokořila i domácí reprezentace na 2. místě (2:04:59 hod.). Třetí skončil domácí studentský výběr (2:07:26 hod.) Tento populární a věhlasný štafetový maraton se běhá od roku 1988.