Jdi na obsah Jdi na menu

Hervis 1/2 maraton - Štefko čtrnáctý, Frei vzdal , Kreisinger 23. na Berlínském půlmaratonu

V první dubnovou sobotu uskutečnil další ročník Hervis 1/2 maratonu. Před pražským Rudolfinem se na start postavilo rekordních devět tisíc běžců a běžkyň, což ze závodu učinilo největší podnik tohoto typu u nás. Ve startovním poli jsme měli i tři naše běžce - Róberta Štefka, Martina Freie a Oldřicha Jasenského. Ostatní se připravují na MČR v půlmaratonu, které se uskuteční přespříští sobotu v Pardubicích a Jan Kresinger se v neděli zúčastní Berlínského půlmaratonu, kde se pokusí atakovat rychlý čas.

Vítězem Hervis 1/2 maratonu se stal Keňan Philemon Kimeli Limo, který na území ČR pokořil tuto trať poprvé pod jednu hodinu. Cílovou pásku proťal v třetím nejlepším letošním čase 59:30 min.

I v kategorii žen padl  traťový rekord, když Limova krajanka Lydia Cheromei doběhla do cíle v čase 1:07:33 hod.

Z našich běžců dopadl podle očekávání nejlépe Róbert Štefko, který časem 1:10:53 hod.obsadil celkové 14.místo. Oldřich Jasenský skončil na 340. místě v čase 1:31:50 hod. Martin Frei závod nedokončil.

Jan Kreisinger se v neděli zúčastnil 31. ročníku Berlínského půlmaratonu, kde vloni zaznamenal velmi dobrý čas a výsledek. Loni se mu tolik nedařilo, když doběhl v čase 1:06:41 hod. na 23. místě (4. z Evropanů) a za svým loňským výkonem zaostal o 3 minuty. Jeho čas je však letošním nejlepším českým výkonem.