Výsledky našich - Praha, Vídeň, Lipsko, Méty atd.

Včera se konaly dva atletické halové mítinky, na kterých jsme měli zastoupení.

V hale Otakara Jandery v Praze - Stromovce si v příprave na mistrovské závody zaběhla Eva Šutová dva osobní halové rekordy na 60m (8,21) a 200m (26,10). Martina Hořáková obsadila časem 5:04,59min. 7.místo v běhu žen na 1500m a její sestra Kamila Hořáková zaběhla trať 200m za 28,71 vt.

V úterý se také uskutečnil mezinárodní halový mítink ve Vídni /Indoor Classic Vienna 2009/, kde startoval Filip Klvaňa a podařilo se mu o jednu vteřinu vylepšit letošní maximum na trati 400m /48,20/. Sprinter Jaroslav Šmotek se představil v jednom z rozběhů na 60m, kde zaběhl čas 7,05 vt.

Na tomto mítinku se měl pokusit splnit limit (1:48,20) pro HME v Turíně Jaroslav Růža, bohužel kvůli chřipce se nakonec závodu nezúčastnil. A je to škoda, neboť konkurence byla tentokráte o poznání lepší, než na předchozím vídeňském mítinku. Zvítězil Lukas Rifesser (ITA) za 1:47,74 min. a např. pátý Martin Hrstka dosáhl času 1:49,05 a osmý Jakub Holuša času 1:49,55 min.

Další dosud nepublikované výsledky:

28.1. se konal ve francouzských Métách mezinárodní halový mítink, kterého se zúčastnil i Roman Novotný. Zvítězil v dálce výkonem 773cm, když o 1cm porazil poláka Starzacka.

1.2. si v Lipsku vyzkoušel svou první letošní halovou čtvrtku i Rudolf Götz a výkonem 47,74 vt. obsadil celkové 3. místo. Tímto časem se zároveň dostal na čelo průběžných českých halových tabulek před Jiřího Vojtíka (47,84). Třetí je Filip Klvaňa za včerejších 48,22 vt.

31.1. skočil v Olomouci Milan Pírek 714cm a tímto výkonem obsadil 2. místo.

Dobrých výkonů dosahuje i Zdeněk Medlík, když nejprve 17.1. zaběhl v Luxembourgu 1500m za 3:52,02 min. a 27.1. si v pražské Stromovce vyzkoušel dvojnásobnou trať a výsledným časem 8:31,94 min se dostal na čelo průběžných halových tabulek ČR (na 1500m je zatím druhý).