Jdi na obsah Jdi na menu

Dorazilová vyhrála Hanácký půlmaraton, Delingerová a Stehlíková druhá a třetí

V sobotu 21. dubna se v Olomouci běžel další ročník Hanáckého půlmaratonu, který byl zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska. Běh, jehož děj se převážně odvíjel v Bezručových sadech a přinesl úspěch našim běžkyním. Jana Dorazilová zvítězila mezi ženami, Marie Delingerová a Jitka Stehlíková obsadili druhé a třetí ve své kategorii.

web-1.jpg

Jana Dorazilová a Jitka Stehlíková absolvovali sobotní závod v rámci přípravy na vrchol první části letošní běžecké sezóny - pražský PIM maraton. Test dopadl velmi dobře, když Jana zvítězila v kategorii žen v čase 1:27:17 hod

web-2.jpg

a Jitka doběhla ve své kategorii na třetím místě (celkově šestá), navíc si časem 1:36:34 hod. zlepšila víc než o dvě minuty dosavadní osobní maximum na této trati.

22-hanackypulmaraton.jpg

Mezi ně se vklínila Marie Delingerová (dříve Dostálová), která doběhla o místo před Jitkou Stehlíkovou v čase 1:36:22 hod.

VÝSLEDKY

 

O víkendu se činili i naši běžci. Na sobotní m 38. ročníku "Velké Moravy", která se koná tradičně v Mikulčicích, obsadil na 10 km trati Tomáš Blaha 4. místo časem 32:28 min. Oldřich Jasenský byl 29. za 37:17 min. a veterán Ondra Němec doběhl na 9. místě ve své kategorii M50 v čase 39:44 min.

tomas-blaha-a-ondra-nemec.jpg

 

VÝSLEDKY - Velká Morava

 

O den později, v neděli 22. dubna, se běžel 9. ročník  Veřovské desítky, kde Tomáš Blaha tentokráte nenašel přemožitele a triumfoval na 10 km trati časem 32:41 min.  Jako třetí doběhl Roman Hurtík (33:54 min.). Na 26. místě se objevil Oldřich Jasenský (37:26 min.) a Ondřej Němec závod úspěšně dokončil na 38. místě v čase 39:28 min. Anežka Vrágová zvítězila ve vloženém závodě žen na 2 km.

 

 VÝSLEDKY - Veřovská desítka