Blaha a Bajza vítězně v Hranicích

V sobotu 10.4. se v Hranicích uskutečnil 43. ročník "Běhu vítězství" a 39. ročník "Hranické dvacítky". Velmi dobře si zde vedli naši běžci a běžkyně.

V hlavním závodě s přehledem zvítězil Tomáš Blaha, který 20 km trať pokořil časem 1:09:30 hod. a na druhého v pořadí měl v cíli náskok  více než 1 a půl minuty.  Na 3. resp. 6. místě doběhli naši bývalí dobří běžci Petr Vymazal (1:13:09) a Aleš Dedek (1:14:21), nyní hájící barvy AD Cyklo Brodek u Přerova. Samotný závod se běžel za aprílového počasí, kdy běžci zažili déšť, slunce a dokonce i dvakrát kroupy. S ohledem na to mají dosažené časy svou kvalitu. Pro vítěze Tomáše Blahu to byl jeden z posledních testů před blížícím se mistrovstvím republiky v půlmaratónu, které se uskuteční 25. dubna v Plzni.

V běhu mužů na 4000m zvítězil Jakub Bajza, který časem  11:33 min. překonal traťový rekord našeho Pavla Dvořáka, který ho zde utvořil před třemi lety. Na 8. místě potom doběhl Filip Vrága časem 14:09 min.

Mezi ženami se dařilo Janě Dorazilové, která v hlavním závodě žen obsadila pěkné 4. místo. když 20 km proběhla za 1:27:39 hod.a navázala tak na svůj dobrý výkon z pražského Hervis půlmaratónu.