Bajza vyhrál Štěpánský běh v Kyjově, Frei pod Černou věží v Klatovech

Jakub Bajza opět zúročil výbornou formu posledních dnů, když tentokráte nenašel přemožitele na 48.ročníku slavného Štěpánského běhu v Kyjově. Na staré trati délky 5,5 km u vodojemu deklasoval zbytek startovního pole a zvítězil v nejlepším času za posledních pět let 16:40 min. Na druhém místě doběhl břeclavský Roman Paulík (17:14) a třetí byl loňský vítěz Martin Kučera (17:23) z VSK Univerzity Brno.

Výsledky Kyjov

Další Štěpánský běh se uskutečnil ve Zlíně. Na 10km trati obsadil Tomáš Neradil časem 36:17 min. 7. místo, Oldřich Jasenský doběhl na 21. místě (39:21) a běhu se zúčastnil taktéž manažer našich běžců Ondra Němec (43:25), který vybojoval 4. místo v kategorii M50.

Výsledky Zlín

Na Štěpána se závodilo taktéž v Prachaticích, kde na 10km trati zvítězil v hlavní kategorii letošní vítěz Chřibského maratónu Jan Bláha (34:36 min.). Rychlejší než on byl však dorostenec Martin Debnár, který dosáhl času 34:04 min.

V Porubě doběhl Filip Vrága na 12. místě (54:54,8 min.) a Kateřina Bluchová (dříve Bobotová) obsadila v ženské kategorii 7. místo (1:01:42,9 hod.).

Výsledky Prachatice

Výsledky Poruba

Martin Frei nenašel týž den přemožitele v Klatovech, kde se konal tradiční Běh pod Černou věží.  Časem 16:24 min. zvítězil před domácím Urbánkem (17:10) a domažlickým Vojákem (17:12).