V neděli se běžel 8. ročník Veřovské desítky

V neděli 17. dubna se běžel 8. ročník silničního běhu "Veřovská desítka". Do podhůří Moravskoslezských Beskyd (pod Velký Javorník) vždy rádi jezdíme, protože pořadatelem závodu je Toník Keller, náš bývalý elitní mílař. V těsné spolupráci se svou manželkou Lidkou a přáteli z Orla Veřovice, připravili tradiční trať vedoucí od Kulturního domu ve Veřovicích do sousedního Mořkova a nazpět.

Příjemné počasí přilákalo celkem 90 běžců a běžkyň, mezi nimiž byly i tři naši - Petr Osina, Romana Šutová a samotný organizátor Toník Keller.  Traťový rekord držel z loňského reko Jakub Bajza, který deseti kilometrovou trať proběhl za 31:34 min. Kolize v termínové listině zapříčinila, že z našich elitních běžců se na start bohužel nikdo nedostal, protože den před tím běželi v Pardubicích mistrovský půlmaraton. A tak se závod stal kořistí polského běžce Tomasze Wróbela, který přeťal pomyslnou cílovou pásku v čase 33:51 min.  Se ztrátou 23 vteřin doběhl do cíle v pořadí druhý Jakub Ambros (MK Kopřivnice) a třetí byl Pavel Michna (34:45).

Z našich běžců si nejlépe vedl právě Toník Keller, který zvítězil v kategorii "Muži B" a to v čase 38:30 min.

Petr Osina doběhl svou další silniční desítku za 41:03 min. a obsadil 30. místo v hlavní kategorii.

Filip Vrága závod absolvoval i po předchozím mistrovském půlmaratónu a výkonem 39:24 min. obsadil 18. místo.

V závodě žen obsadila Romana Šutová časem 47:16 min pěkné 3. místo.