Jdi na obsah Jdi na menu

Kocourek vyhrál 114.Běchovice a stal se mistrem ČR v silničním běhu

Poslední zářiovou neděli se uskutečnl již 114.ročník legendárního běžeckého silničního závodu "Běchovice - Praha", který byl letos veden jako Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km.

Za krajně nepříznivého počasí, které umocnil vytrvalý déšť, vítr a chlad se na start v Běchovicích postavila pětice našich běžců Milan Kocourek, Róbert Štefko, Martin Frei, Jakub Bajza a Oldřich Jasenský.  V kategorii žen se představila Renata Brodová. Loňský vítěz a obhájce titulu,Jan Kreisinger, dal přednost startu v zahraničí.

Nakonec si z naší šestice nejlépe vedl Milan Kocourek, který běžel v čelní trojčlenné skupince a zhruba kilometr před koncem se odhodlal k trháku, který se posléze ukázal jako rozhodující. Do cíle již doběhl osamocen v čase 31:27 min a stal se jak celkovým vítězem, tak i Mistrem ČR.

Obrazek

Další naši se bohužel tentokráte na stupně vítězů nevěšli. Martin Frei doběhl na 4. místě, Jakub Bajza hned za ním na 5. místě, Robo Štefko tentokrát neměl svůj den a obsadil 7. místo. Oldřich Jasenský se umístil až v 5. desítce.

Pěkného úspěchu dosáhla v kategorii žen Renata Brodová, která doběhla v čase 40:06 min. na výborném 5. místě

VÝSLEDKY:

MUŽI – 1. Milan Kocourek (Kroměříž) 31:27, 2. Lukáš Kourek (NM na Moravě) 21:44, 3. Jiří Homoláč (Uni Brno) 32:00, 4. Martin Frei 32:11, 5. Jakub Bajza (oba Kroměříž) 32:15, 6. Vít Pavlišta (Slovan Liberec) 32:32, 7. Róbert Štefko (AK Kroměříž) 32:36...42. Oldřich Jasenský (41:01)
ŽENY – 1. Ivana Sekyrová (Sokolov) 37:51, 2. Petra Kamínková (Olomouc) 37:53, 3. Monika Preibischová (Mariánské Lázně) 38:36, 4. Radka Churáňová (Trutnov) 38:48, 5. Renata Brodová (Kroměříž) 40:06, 6. Hana Pechová (Jihlava) 40:12
JUNIOŘI – 1. Tomáš Jaša (Stříbro) 33:18, 2. David Kučera (ABK Liberec) 33:32, 3. Petr Lukeš (Frýdek-Místek) 33:51
JUNIORKY – 1. Kristiina Mäkiová (Hvězda Pardubice) 38:44, 2. Petra Kuříková (LIAZ Jablonec) 40:03, Petra Kubešová (Jeseniova Praha) 40:04