Petr Szetei překonal klubový rekord na 200m a splnil limit na ME v Barceloně !

Na Akademickém mistrovství ČR, které se konalo na Pražské Julisce, obsadil Petr Szetei, startující v dresu Západočeské univerzity, v běhu na 200m druhé místo a to v novém osobním i klubovém rekordu 20,74 vt. (regulerní vítr +1,3 m/s). O 3 setiny prohrál pouze s Jiřím Vojtíkem, přičemž se oba dva zároveň kvalifikovali na letošní Mistrovství Evropy do Barcelony.

Obrazek

Petrův čas je 6. nejlepším výkonem, který kdy český sprinter na této trati zaběhl.  Po Michalu Uhlíkovi a Romanovi Novotném je třetím naším atletem, který se představí na Mistrovství Evropy v Katalánské metropoli Barceloně.

Na Akademickém mistrovství ČR ještě startovali Zuzana Muchová, která vybojovala pro VŠB TU Ostrava 5. místo v běhu na 100m př. (15,21) a byla členkou vítězné štafety na 4x100m (49,28). V běhu na 200m si vytvořila letošní maximum časem 26,71 vt. a ve štafetě na 4x400m pomohla svým výkonem ke 4. místu (4:39,96 min).

Obrazek

Mimo soutěž běžel i Jaroslav Růža a na trati 400m dosáhl svého letošního maxima 48,16 vt. V běhu na 200m nastoupili mimo soutěž i Ruda Götz, který měl třetí nejlepší čas (21,46) a Michal Uhlík, který docílil osmého nejlepšího času (22,08).