Mistrovství Moravy a Slezska v Třinci

V neděli 7. 6. 2015 se za krásného slunného dne v Třinci konalo mistrovství Moravy a Slezska v kategoriích dorosteneckých, juniorských a dospělých. Těchto závodů se účastnilo také šest závodníků a závodnic z Atletického klubu Kroměříž.

První ke svým disciplínám nastoupili oštěpaři. Nejprve v kategorii dorostenců, vo1.jpgs oštěpem o váze 700 g, závodil Vojtěch Březka, který hodem dlouhým 48,10 m obsadil 2. místo. Vojta později nastoupil na start 100 m, kde byl v osobním rekordu s časem 12,11 na 12. místě.

do1.jpgDalším oštěpařem je zkušený Dominik Sokola, ten poslal 800 g oštěp do vzdálenosti 54,84, což v tomto závodě stačilo k vítězství. Dominik se po delší přestávce zúčastnil ještě hodu diskem. Ten z jeho ruky letěl do vzdálenosti 41,16 m, což byl jeho osobní rekord a byla z toho i stříbrná medaile.

Dorostenka Michaela Procházková letos běžela již popáté 800 m. Neustále se zlepšuje a bojuje o účast na MČR. Závod jí tempově sedl a v osobním rekordu 2:21,43 byla na 3. místě. Dále Míša pro zlepšení kondice běžela závod na 3000 m, kde bez kvalitnější konkurence v příjemném tempu s  časem 11:46,37 vyhrála.

Před MČR ladila formu i juniorka Alena Symerská. Přes mírný protivítr si v běhu na 100 m zlepšila osobní maximum na 12,50. Dále Alča nastoupila na 200 m, čas v cíli byl 25,41. Oba časy stačily na stříbrné medaile.

Martina Sedláčková si mezi nekonečnými přijímacími zkouškami a testy zaběhla 400 m překážek. Mezi ženami získala stříbrnou medaili za čas 66,48.

Veronika Muchová závodila v běhu na 100 m. V mírném protivětru stačil čas ve1.jpg13,72 na 9. místo mezi dorostenkami. Verča šla ještě na vrh koulí, kde s vrhem 10,04 m obsadila konečné 10. místo.

Na závodech jsme tedy skončili s bilancí osmi medailí (2-5-1), což je při účasti šesti atletů rozhodně solidní výsledek. K nominaci na Mistrovství ČR mládežnických kategorií (dorost a junioři/juniorky), které se uskuteční 20. – 21. 6. 2015 na nově zrekonstruovaném stadionu v Ostravě Vítkovicích, mají velmi blízko Dominik Sokola, Alena Symerská, Michaela Procházková a Vojtěch Březka.