Mistrovství Moravy a Slezska - 2x zlato, 3x stříbro, 1x bronz

Minulý víkend byl také ve znamení Mistrovství Moravy a Slezska v atletice. Mužské složky závodily v Uherském Hradišti a ženské složky ve Vyškově.

V kategorii mužů jsme měli pouze jednoho závodníka, kterým byl sprinter Jaroslav Šmotek. Byl sice jediný, ale úspěšný, protože vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 100m. Do finále se kvalifikoval vítězstvím v rozběhu (11,22) a v samotném finále docílil času 11,00 vt.

Ve Vyškově, kde závodily dorostenky, juniorky a ženy, jsme měli početnější zastoupení, čemuž odpovídal i počet získaných medailí.

V kategorii juniorek získala mistrovský titul na trati 400m překážek Eva Šutová, která tuto trať proběhla v čase 64,14 vt.

Hana Jelínková získala zlato v běhu na 3000m překážek juniorek časem 11:35,02 min. a pro stříbro si doběhla Martina Hořáková (11:40,41 min.). Dosažené časy jsou zároveň pro obě naše běžkyně novými osobními rekordy.

Zuzana Muchová vybojovala stříbrnou medaili v běhu žen na 100m překážek (16,34 vt.) a ve finále běhu na 100m obsadila 5. místo (13,38).

V běhu juniorek na 3000m si pro bronz doběhla v osobním rekordu Anežka Vrágová v čase 11:38,30 min.

Kamila Hořáková obsadila 8. místo v běhu ndorostenek na 300m překážek, když tyto zdolala v osobním rekordu 49,43 vt.