Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR mužů a žen - 4 tituly pro AK Kroměříž

Na mistrovství České republiky mužů a žen na dráze, které se konalo v pátek a v sobotu v Táboře, dosáhli atleti Atletického klubu Kroměříž dalšího historického úspěchu, když vybojovali celkem 4 mistrovské tituly ČR. K tomu přidali ještě další 4 stříbrné a jednu bronzovou medaili a řadu ceněných umístění do 8. místa !

První zlatou medaili vykroužil na táborském tartanu již v pátek večer zkušený a ostřílený Róbert Štefko, když v běhu mužů na 10000m v sólozávodě docílil slušného času 30:14,16 min.

Další naše zlaté medaile přišly na řadu až druhý den mistrovství, když nejprve jistý účastník OH v Pekingu Rudolf Götz podle očekávání a s přehledem zvítězil v běhu mužů na 400m v kvalitním čase 46,55 vt.

Krátce poté si výborným finišem vybojoval mistrovský titul Vladimír Bartůněk v běhu mužů na 1500m, když dosáhl času 3:52,84 min.

Poslední zlatou vybojoval v závěru mistrovství Roman Novotný ve skoku dalekém, když výborným výkonem 799 cm opět těsně zaostal za olympijským limitem (805 cm)

Vůbec první medaili na šampionátu - stříbrnou - získal pro klub již v pátek odpoledne oštěpař Miroslav Guzdek, který ve svém teprve druhém letošním závodě poslal svůj oštěp do vzdálenosti 75,03 m.

Další stříbro poté v pátek večer přidal Tomáš Blaha v běhu mužů na 10000m, který si s přehledem kontroloval pozici za Róbertem Štefkem a dosáhl času 31:03,64 min. Součástí tohoto běhu byl i boj juniorů na stejné vzdálenosti, kde ve strhujícím finiši sice prohrál "o prsa" Jakub Bajza, ale stříbrná medaile a čas 32:16,36 min jsou velmi cenné.

Další stříbrnou medaili vybojoval v 1. disciplíně druhého dne mistrovství kladivář Pavel Sedláček, když své náčiní poslal do vzdálenosti 73,50 m.

Poslední cenný kov - bronzový - vybojoval Róbert Štefko v běhu mužů na 5000m za 14:48,77 min., který v taktickém závodě podlehl až ve finiši "mladíkům" Kocourkovi a Mikulenkovi.

Těsně pod stupni vítězů zaostali a populární bramborové medaile si domů odvážejí Martin Frei, který v běhu na 10000m mužů prohrál ve finiši o pouhých 14 setin se Zouharem, Milan Pírek za skok dlouhý 742 cm a juniorka Eva Šutová, která si ve finálovém závodě žen na 400m př. vytvořila osobní rekord 60,36 vt., čímž zároveň překonala letitý klubový rekord Hany Mikalové a vytvořila také nový krajský rekord žen a juniorek na této trati !

Pěkná 5. místa obsadili Pavel Dvořák v běhu na 1500m mužů, když docílil času 3:55,27 min, Jan Bláha v běhu na 10000m časem 31:33,83 min. a Daniel Fekl v běhu na 5000m časem 15:19,64 min.

Na šestém místě skončil Igor Gondor v hodu diskem, který poslal do vzdálenosti 53,58 m.

Sedmý doběhl ve finále na 800m David Nerud v čase 1:54,77 min. a na stejné umístění doskočil Milan Pírek v trojskoku - 14,46 m.

Na "bodovaném" 8. místě ještě doběhl Jan Bláha na 5000m v čase 15:28,17 min.

Martina Hořáková, věkem ještě juniorka, se zúčastnila rozběhů na 800 a 1500m, kde dosáhla výkonů 2:23,87 min. a 5:04,00 min.

Jaroslav Růža vyhrál 2. rozběh na 800m v čase 1:53,24 min, čímž si s přehledem zajistil účast ve finále, do kterého však již nenastoupil kvůli přetrvávajícím potížím s achilovkou.

Pořádnou porci smůly si vybrala Marie Dostálová, která v běhu žen na 10000m odkroužila "jen" 24 kol (z celkových 25) a tak trochu vinou rozhodčích doběhla o kolo dříve.