MČR MUŽŮ A ŽEN NA DRÁZE 2015 - úspěšné vystoupení Aleny Symerské

Dne 27. a 28. června 2015 se na atletickém stadionu v Plzni Skvrňanech konalo Mistrovství České republiky. Naše barvy hájili Jiří Homoláč, Filip Klvaňa a Alena Symerská.

Naší jedinou ženou, která se MČR zúčastnila, byla věkem ještě juniorka Alena Symerská. Týden po zisku juniorského mistrovského titulu na trati 400 m útočila i na medaili mezi dospělými. Ve kvalitně obsazeném finálovém běhu (startovala například úspěšná reprezentantka ČR v běhu na 800 m Lenka Masná) nakonec Alča obsadila nevděčné čtvrté místo, když časem 56,53 zaostala za třetí Klárou Lepeškovou o 21 setin sekundy. Se svým výstupem však může být spokojená, neboť to bylo její první MČR dospělých na dráze, které absolvovala. Doplňme, že vítězkou se stala Helena Jiranová pouhou setinu sekundy před již zmiňovanou Lenkou Masnou a s odstupem třetí Klárou Lepeškovou.

Jiří Homoláč si střihl vytrvalostní dvojboj. Nejprve v sobotu obsadil páté místo na 5000 m časem 14:53,71, kdy jej od medaile dělily přibližně 4 vteřiny. V neděli pak absolvoval ještě 3000 m překážek a obsadil sedmé místo časem 9:27,67.

Třetí kroměřížský zástupce Filip Klvaňa zaběhl 200 m za 22,24 a obsadil ve druhém rozběhu páté místo, což znamenalo, že se do finálových bojů již neprobojoval.

Sestřih z MČR můžete sledovat na České televizi 2. července od 20:00.