MČR do 22 let - Pírek má zlato, Šutová bronz

Poslední srpnový víkend se na pražské Julisce uskutečnilo mistrovství České republiky kategorie do 22 let, kterého se zúčastnili i mladí atleti AK Kroměříž.

Největší úspěch v kategorii mužů zaznamenal Milan Pírek, který zvítězil ve skoku dalekém solidním výkonem 735 cm. V trojskoku k tomu ještě přidal 6. místo za skoky dlouhé 13,95 m.

Největšího úspěchu v kategorii žen dosáhla věkem ještě juniorka Eva Šutová (č.402), jež obsadila 3. místo na trati 400m překážek časem 62,14 vt. Do finále postoupila po vítězství v rozběhu (62,53).

Obrazek

Dalšího dobrého výsledku docílil 18-ti letý Jakub Bajza v běhu na 5000m, když si doběhl pro 7. místo v osobním rekordu 15:22,26 min., což ho řadí na průběžné 3. místo juniorských tabulek. Hned za ním, na 8. místě, doběhl již ostřílený Martin Frei v čase 15:23,05 min.

V běhu na 3000m překážek žen vybojovala pěkné 6. místo juniorka Martina Hořáková, když tuto náročnou trať pokořila za 13:26,72 min. Hana Jelínková tento závod nedokončila po pádu na vodním příkopu (viz. foto).