Jan Kreisinger poprvé mistrem rebubliky v půlmaratónu

Jan Kreisinger potvrdil roli největšího favorita a v sobotu získal v Pardubicích svůj premiérový titul mistra ČR v půlmaratónu. Ostatním našim běžcům se bohužel už tak nedařilo, takže loňský hattrick jsme nezopakovali. Nominaci na Pohár mistrů jsme si však s přehledem vybojovali.

Mistrovský závod se už potřetí běžel v rámci Vinařského půlmaratonu a v něm patřili k největším favoritům Keňané Cheruyot a Nduva. Honzovi se nepovedl začátek podle jeho představ a právě zde získali oba afričtí běžci rozhodující náskok. Náš nejlepší běžec je však postupně dotahoval a do cíle přiběhl pouze s 8 vteřinovou ztrátou na vítězného Cheruyota v letošním nejlepším českém čase 1:05:27 hod.

Z dalších našich běžců byl nejlepší Jakub Bajza, který doběhl v čase 1:10:27 hod. tentokráte na 10. místě a překvapivé loňské stříbro bohužel neobhájil.

Loňský šampion Róbert Štefko chtěl původně závod absolvovat jako trénink, ale když se dozvěděl, že jeho svěřenec Martin Frei vzdal, tak musel běžet na umístění pro náš tým. Nakonec z toho bylo 12. místo a čas 1:11:04 hod. Robo zároveň pomohl také běžci, jenž se ho celou trať držel a nakonec doběhl do cíle v osobním rekordu.

Tomáši Blahovi závod tentokráte vůbec nesedl a doběhl až na 20. místě v čase 1:13:49 hod. Oldřich Jasenský byl 43. (1:24:43) a Filip Vrága 45. (1:25:46). Martin Frei závod nedokončil.