Jdi na obsah Jdi na menu

Halové mistrovství Moravy a Slezska - 9 medailí

V sobotu 7.2. proběhlo v bratislavské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska. Za AK Kroměříž se ho zúčastnila skupina atletů, která si vedla  výborně, když 9 z 10 členů si dovezlo nějakou z medailí.

Titul halového mistra Moravy a Slezska získal ve skoku dalekém Milan Pírek za výkon 727 cm, což je zároveň jeho letošní nejlepší výkon. V závodu měl všechny platné pokusy za hranici 7 metrů.

Vytrvalec Tomáš Blaha si v rámci mistrovství vyzkoušel hned dvě tratě. Na 3000 m  vybojoval  stříbrnou medaili časem 8:40,09 min. Svou rychlost si poté vyzkoušel v běhu na 1500m, kde obsadil 3. místo za 4:11,58 min. Oba dva výkony jsou zároveň Tomášovými novými osobními halovými rekordy.

Sprinter Jaroslav Šmotek vybojoval 3. místo v běhu na 60m a časem 6,94 vt. si vytvořil letošní osobní halové maximum. Předtím vyhrál 3. rozběh za 7,00 vt.

V běhu juniorů na 1500m se představil Jakub Bajza a časem 4:11,56 min. vybojoval v novém osobním halovém maximu stříbrnou medaili.

Na trati 800m juniorek si časem 2:21,06 doběhla Martina Hořáková pro 2. místo.

Na stejné trati vybojovala v kategorii žen 2. místo Kateřina Bobotová časem 2:33,52 min.

V běhu juniorek na 200m obsadila Eva Šutová 3. místo a časem 26,35.

V běhu žen na 1500m si dobře počínala  Renata Brodová, když  docílila času 5:15,33 min. a to znamenalo 2. místo.

V běhu dorostenek na 400m obsadila Kamila Hořáková 5. místo časem 64,46 vt.

Celkem tedy naše minivýprava získala na mistrovství 9 medailí, z toho 1 zlatou, 5 stříbrných a 3 bronzové.

V pražské Stromovce, v hale Otakara Jandery, se v sobotu uskutečnil mezinárodní halový mítink "Grand Prix Olymp", kde startoval i Zdeněk Medlík v běhu na 800m. V 2. rozběhu doběhl druhý za 1:53,15 min.

V přetlakové hale v Praze Na Strahově proběhlo o víkendu halové mistrovství ČR ve vícebojích. Petr Klus obsadil v sedmiboji mužů součtem 4821 bodů 7. místo.  Rozpis disciplín: 4821 (07.23/802-6.68/739-12.44/633-1.78/610-08.62/832-3.80/562-3:02.15/643)