Jdi na obsah Jdi na menu

Bajza vyběhl bronz na Mistrovství ČR v půlmaratónu, Gerych šestý

Náš mladý  a nadějný běžec Jakub Bajza se opět dostává do formy. Po sedmiměsíční přestávce zaviněné únavovou zlomeninou nohy vyhrál nejprve před týdnem v traťovém rekordu Veřovskou desítku a v sobotu se postavil v Pardubicích na start Mistrovství České republiky v půlmaratónu, jež se konalo v rámci "Vinařského půlmaratónu".

V Pardubicích sice chyběli další naši špičkový běžci jako Jan Kreisinger nebo Jiří Homoláč, kteří by aspirovali na tisk titulu, ale i tak se na statu sešla kvalitní konkurence v čele s keňskými běžci, obhájcem titulu Vítem Pavlištou a maratóncem Petrem Pechkem.

Kuba nakonec doběhl v rámci MČR na krásném třetím místě a časem 1:07:18 hod. zaostal jen 6 vteřin za svým osobním rekordem!

Velmi dobře si počínal také David Gerych, který obsadil 6. místo časem 1:09:11 hod

Výsledky MČR:
Muži: 1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) 1:05:35, 2. Robert Krupička (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí), 3. Jakub Bajza (AK Kroměříž) 1:07:18 .... 6. David Gerych (AK Kroměříž) 1:09:11

Ženy: 1. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 1:14:06, 2. Petra Pastorová (Maraton klub Seitl Ostrava) 1:14:10, 3. Petra Kamínková (AK Olomouc) 1:18:07