Bajza má stříbro z MČR do 23 let, Kocourek nejlepší z Čechů na pražské noční Mattoni GP

Náš mladý nadějný běžec Jakub Bajza přidal v sobotu do své už celkem bohaté sbírky další úspěch. Na dráhovém mistrovství České republiky do 23 let, které se konalo v jihočeském Písku, získal stříbrnou medaili v běhu na 5000 metrů. Nejdelší trať, jež byla na programu mistrovství, zdolal v čase 15:18,08 min. a za vítězným Fejfarem zaostal o necelých 6 vteřin.

V sobotu se v Praze konal noční Mattoni Grand Prix, letošní poslední díl seriálu PIM. Na tzv. "Metro běhu" si nejlépe z domácích běžců vedl náš Milan Kocourek, který obsadil celkové 8. místo, když 10 km trať pokořil časem 29:45 min. Zvítězil Keňan Philemon Kimeli Limo, který vytvořil časem 27:34 min. nový traťový rekord. Další náš běžec, Jan Kreisinger, obsadil celkové 13. místo za výkon 30:59 min.

V neděli se běžela ještě Brněnská pětadvacítka, kde náš klub v kategorii žen dobře reprezentovala Jitka Stehlíková. Jak už je patrné z názvu, trať délky 25 kilometrů Jitka uběhla za 2:10:49 hod. a osadila ve své kategorii ŽB  2. místo.