112. Běchovice - dokonalý triumf běžců AK Kroměříž

Tradičně v poslední zářiovou neděli, navíc ve státní svátek, se uskutečnil již 112. ročník nejstaršího silničního běžeckého závodu u nás. I letos byly "Běchovice" zároveň mistrovstvím ČR v silničním běhu na 10 km.

O dokonalý triumf se postarali naši běžci, když si pro svůj celkově 7. titul doběhl "veterán" Róbert Štefko před Pavlem Faschingbauerem a Tomášem Blahou. Naši běžci tak dosáhli ceněnného hattricku, což ještě umocnil ziskem juniorského titulu Jakub Bajza

Obrazek

Róbert Štefko dosáhl časem 31:21 min. zároveň svého třetího titulu mistra ČR v silničním běhu na 10 km. Jsem spokojený, i když druhá pětka byla docela pomalá, projevila se únava. Přeci jen se ukázalo, že už nemám tolik natrénováno," sdělil vítěz. Běžec, který letos oslavil čtyřicátiny znovu předčil mladší soupeře. "Kdyby tu byli všichni velcí soupeři, měl bych to o dost těžší," byl si vědom Štefko.

Pavel Faschingbauer se vrátil do mistrovských závodů po vleklých zdravotních komplikacích a druhým místech potvrdil dobrou výkonnost a zároveň oprávněnost nominace na PMEZ v půlmaratónu. "Odpočíval jsem půl roku kvůli zraněním, tady jsem vlastně zahájil přípravu na příští rok na maraton," řekl spokojeně v cíli. Za Róbertem zaostal o 23 vteřin.

Obrazek

V čase 31:57 min. doběhl na třetím místě Tomáš Blaha, který se již definitivně etabloval mezi českou běžeckou špičku. Letos má totiž medaile i z mistrovstvých závodů na 10000 m na dráze a v půlmaratónu.

Obrazek

Z dalších našich borců doběhl Jan Bláha na 15. místě (33:34), Martin Frei až 29. (34:52), Aleš Miko 37. (36:22), Daniel Fekl potom na 43. místě za 37:54 min. a Filip Vrága 49. (39:57).

V juniorské kategorii zvítězil s náskokem 5 vteřin Jakub Bajza, když mistrovskou 10 km trať pokořil časem 33:05, kterým by se v seniorské kategorii dělil o 13. místo.

Muži
1. Róbert Štefko 31:21, 2. Pavel Faschingbauer 31:44, 3. Tomáš Blaha (všichni AK Kroměříž) 31:57, 4. Petr Mikulenka (TJ Slezan Frýdek-Místek) 32:04. 5. Pavel Novák (Atletika Jihlava) 32:10, 6. Kamil Krunka (SK Nové Město n/Met.) 32:16

Junioři
1. Jakub Bajza (AK Kroměříž) 33:05, 2. Ondřej Fejfar (TJ Dvůr Králové n/L) 33:10, 3. Jiří Homoláč 33:27