MUŽI VYHRÁLI EXTRALIGU a získali titul mistra ČR družstev !!!

V sobotu 6.9. vyvrcholila na neutrální půdě v Třebíči letošní atletická extraliga družstev. Náš tým, mj. nováček soutěže, odjížděl jako suverénní vítěz základní části s přáním opět zvítězit a učinit tak historický zápis do statistik extraligy. Do letošního roku se uskutečnilo celkem 52. ročníků nejvyšší atletické soutěže družstev, v nichž celkem 50 titulů získala Dukla Praha a zbývající dva potom PSK Olymp Praha (dříve Rudá hvězda Praha).

Klíč k zisku titulu spočíval především ve výhře nad dlouholetým suverénem této soutěže Duklou Praha, která po základní části figurovala na 2. místě a podle předem nastaveného systému hodnocení by jí vítězství ve finále, byť jen o 0,5 pomocného bodu při našem případném druhém místě,  titul opět zajistilo. Oba týmy by totiž měly stejný počet hlavních i pomocných bodů, ale vítězství ve finále by mělo při závěrečném účtování větší váhu.

Situace na stadioně byla nakonec jako přes kopírák toho, co se dělo v základních kolech. Náš tým vedl od první disciplíny, kdy chodci obsadili první dvě místa a až do závěrečné vítězné štafety na 4x400m před sebe již nikoho nepustil.

Všichni jednotlivci podali bojovný kolektivní výkon a ikdyž olympioniky nabitá Dukla měla větší počet vítězství v disciplínách (9:4), my jsme však byli vyrovnanějším celkem a např. v počtu tzv. medailových umístění do 3. místa jsme Duklu výrazně předčili. Nejlepšího bodového výsledku dosáhl nakonec Rudolf Götz (17,75 b), poprvé za naše družstvo nastoupil i naturalizovaný slovenský reprezentant Dmitrij Valjukevič (15,0 b). Roman Novotný např. večer před tím absolvoval v Bruselu závod Zlaté ligy a do Třebíče dorazil až hodinu před zahájením. Také Filip Klvaňa podal po nemoci překvapivě dobrý výkon. Tento extraligový úspěch byl však dílem celého 24 členného kolektivu vedeného Otou Šedým a Radomírem Vybíralem.

Obrazek

Finálový závod se uskutečnil za příjemného počasí, byl dobře zorganizován, měl spád a byl odborně a trefně komentován.