Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězem 39. ročníku Chřibského maratonu se stal již potřetí Daniel Orálek

39. ročník Chřibského maratonu se stal kořistí nejlepšího českého vytrvalce Daniela Orálka (AC Mor.Slavia Brno), který náročnou trať s převýšením více než 300 m zdolal v čase 2:38:16 hod. a dosáhl tak v Kroměříži svého třetího triumfu. Na 2. místě doběhl "věčně druhý" Milan Adamec (MKS Ostrava) v čase 2:42:34 hod. Jako třetí protnul cílovou pásku nejlepší český triatlet Petr Vabroušek, jež si pouhý týden po absolvování Ironmana na Havaji, pooradil s nástrahami trati v čase 2:46:58 hod. Z domácích běžců si vedl nejlépe Tomáš Neradil, který obsadil 10. místo v čase 3:00:57 hod. a o dvě místa za ním doběhl Oldřich Jasenský (3:01:16).  Petr Osina si vylepšil svůj loňský premiérový čas na nových 3:49:28 hod., což mu vyneslo 27. místo v kategorii "muži A".

Mezi ženami se z vítězství radovala po dlouhých 9 letech opět domácí běžkyně Jana Dorazilová, která Chřibák zvládla ve velmi kvalitním čase 3:05:56 hod. a konečně ho vyhrála! Na druhém místě potom doběhla Pavlína Šromotová z TTC Olomouc (3:37:16 hod.) a na třetím místě se v cíli objevila další domácí běžkyně Jitka Stehlíková v novém osobním rekordu (3:43:50 hod.).

Letošní ročník byl rekordní co do účasti, když se na start za ideálního slunečného počasí (+12 stupňů C) postavilo celkem 98 běžců. Rekordní byl i počet žen a to celkem devět.
Doprovodný program tvořil 2. dětský desetiboj v rámci programu "Atletika pro děti" a před startem maratonu seskočilo na travnatou plochu stradionu 7 parašutistů.