Orálek je pětinásobným vítězem Chřibského maratónu!

V sobotu 17.října se běžel již 43.ročník Chřibského maratónu. Na start se postavilo celkem 61 maratónců, z toho 5 žen.

Již po prezentaci bylo téměř jasné, že nestane-li se něco zcela mimořádného, tak pro vítězství si doběhne náš současný nejlepší ultramaratónec Daniel Orálek z AC Moravské Slavie Brno.  Předpoklady se posléze také naplnily a Dan se v cíli objevil v čase 2:42:48 hod., čímž vytvořil rekord tohoto závodu v počtu vítězství. Od roku 2005 jich nasbíral rekordních 5!

Na 2. místě doběhl Tomáš Svoboda z Adidas Outdoor Teamu, který dosáhl času 2:51:42 hod. Třetí byl potom  Vladimír Mazánek za 3:04:10 hod.

Mezi ženami se nejlépe vedlo Hance Müllerové, která náročnou trať pokořila za 3:39:40 hod. Druhá v cíli byla Alena Žákovská za 3:52:28 hod. a třetí Vilma Podmelová v čase 4:16:20 hod.

Nejstarším účastníkem byl Jiří Březina z SK Přerov, který jeden velký okruh přes Chřiby zvládl v čase 5:48:14 hod. a ve svých 76 letech absolvoval svůj 608 maratón, což je nejvíce mezi všemi vytrvalci v ČR! Druhým nejstarším účastníkem byl žilinský běžec Zdeněk Simon, který ve svých 68 letech dosáhl času 4:24:18 hod., zvítězil v kategorii "muži D" a doběhl svůj 847 maratón...!

Součástí maratónu byla i běžecká štafeta mladších žáků AK Kroměříž, která necelých 106 kol na stadionu zdolala za 2:56:55 hod., čímž by obsadila celkové 3. místo:-)