Jdi na obsah Jdi na menu

2. atletický desetiboj pro všechny děti se uskuteční v sobotu 15. října

V sobotu 15.října se na ploše atletického stadionu uskuteční "2. atletický desetiboj pro všechny děti" v rámci  prezentaci programu "Atletika pro děti". Přítomná dítka si budou moci vyzkoušet na 10 stanovištích dětský desetiboj. Pro každé z nich, které víceboj úspěšně absolvuje, bude připravena malá věcná odměna a diplom!  Akce se bude konat za každého počasí.

plakat2.jpg

Cílem programu "Atletika pro děti", který je určen pro 4 až 10-ti leté děti, není jen přitáhnout malé děti přímo k atletice, ale také nastartovat a rozvinout jejich všeobecnou tělesnou průpravu, která se v posledních letech povážlivě zhoršuje.  Pro rozvoj základních pohybových dovedností, jako jsou běh - hod - skok, jsou vyrobeny dvě základní sady cvičebního nářadí, které náš klub zakoupil. Díky cvičebním pomůckám v nich obsažených mohou děti zábavnou formou tyto schopnosti rozvíjet a k nim připojit ještě cviky na rozvoj obratnosti  a motoriky.  Nezanedbatelné je také osvojení si zdravých životních návyků a vyhnutí se tak sociálně patologickým jevům.  

Náš "2. dětský desetiboj" nebude mít charakter ryze soutěžní, ale prezentační, je přístupný i pro veřejnost, která se  seznámit s tímto prospěšným projektem.

p6250140.jpg

Náš klub provozuje atletickou přípravku již bezmála rok a zájem ze strany dětí a rodičů je velký. My v současné době bohužel můžeme nabídnout omezenou kapacitu, odpovídající počtu 4 trenérů, kteří se této činnosti věnují.

 

Náhledy fotografií ze složky Atletika pro děti-dětský den