Výsledky našich atletek na mítincích.

V úterý 11.8. se na Městském stadionu v Pardubicích konal 23. ročník mezinárodního atletického mítinku za účasti 150 atletů ze 40 českých oddílů a 4 států. Kroměřížskou atletiku reprezentovaly Alena Symerská a Martina Sedláčková. První starty našich atletek po téměř měsíční letní přípravě dopadly úspěšně. Alena Symerská 2x zvítězila ve sprintech na 100 a 200 m. Nejprve v mírném protivětru zaběhla 100 m za 12,67 a na závěr mítinku jako první kroměřížská atletka pokořila na 200 m hranici 25 vteřin a suverénně zvítězila časem 24,86. Tento výkon je novým klubovým rekordem žen i juniorek a hlavně je příslibem k dalšímu zlepšování na hlavní sprinterské trati Aleny a to je 400 m. Martina Sedláčková si i přes úmorné vedro 37 stupňů vybrala ke svému prvnímu startu po zranění běh na 800 m a po taktickém výkonu obsadila 2. místo časem 2:29,70 min.

V sobotu 15.8. se obě naše atletky zúčastnily dalšího mezinárodního mítinku 63. ročníku Velké ceny Opavy za účasti atletů a atletek ČR , Slovenska a Polska. Těsně před zahájením mítinku se nad Opavou přehnala bouřka a počasí již nebylo tak dobré jako v Pardubicích. Naše atletky opět zopakovaly podobně jako v Pardubicích 3x start a 3x stupně vítězů. Alena Symerská nejprve těsně podlehla na 100 m zkušené Pavle Hřivnové z Brna a časem 12,63 obsadila 2.místo. Porážku i však o hodinu později vrátila v běhu na 200 m, když zvítězila v nepříznivých podmínkách svým druhým životním časem 25,17. Pěkný výkon předvedla také Martina Sedláčková, která časem 60,90 obsadila 3.místo v běhu na 400 m a zároveň tímto časem překonala osobní rekord.