Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva - Tristan Slunečný mistrem na 3000m

V sobotu 5. 2. se v atletické hale v Ostravě konalo Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva, o den později stejné mistrovství i v kategorii dorostu, juniorů a dospělých. Kroměříž vyslala do bojů o medaile celkem 8 atletů. Svěřenci trenérů Březky, Hudečka a Osinové se připravili výborně a téměř ve všech startech se mohli těšit z vylepšení osobních rekordů.

Nejvíce byl vidět Dan Tristan Slunečný, který si poradil se všemi soupeři na 3000m a oprávněně získal titul mistra Moravy a Slezska. Byl to jeho první start na tříkilometrové trati a vskutku vydařený. S časem 10:15,05 min. je v celorepublikových tabulkách velmi vysoko a s podobným výkonem by na nadcházejícím mistrovství České republiky žactva mohl pomýšlet na finálové umístění, možná i na některou z medailí.