MČR v půlmaratónu - bronzová medaile Ondry Fejfara

První letošní jarní Mistrovství České republiky se konalo v půlmaratónu v Ostřešanech u Pardubic. Běželo se na mírně členité trati v nepříjemném větru, který nedával šanci ke kvalitním časům. Atletický klub Kroměříž reprezentovali Ondřej Fejfar a Tomáš Navrátil a nevedli si špatně.

Mistrovský titul z loňského roku obhájil Vít Pavlišta ze Slovanu Liberec časem 1:06:31 hod. před Viktorem Šináglem z Olympu Praha časem 1:07:11 hod. Příjemným překvapením bylo 3. místo Ondry Fejfara z AK Kroměříž časem 1:07:38 hod., který se na stupně vítězů vrátil po šesti letech, kdy na stříbrnou medaili z roku 2015 (1:07:13 hod.), navázal tentokrát letošním bronzem. Ondra Fejfar byl v letech 2012-2014 naší velkou oporou extraligového týmu, kdy běhal na dráze 3000 m př. (8:59,44), 5000 m (14:35,76) a 10 000 m (30:22,07). Na dráze získal dobré rychlostní předpoklady pro dlouhé běhy na silnici a v krosech. V současné době má nejraději běhání v horách, kde patří mezi úspěšné reprezentanty České republiky v bězích do vrchu a ve skyrunningu. Půlmaratón si zaběhl v rámci přípravy na běhy v horách a výsledkem nás potěšil.

Na Mistrovství ČR startoval také další vytrvalec z našeho klubu Tomáš Navrátil, který se vrací k náročnějšímu tréninku po zranění. Tomáš má osobní rekord v půlmaratónu 1:09:10 hod. Na Mistrovství ČR odjížděl s ambicemi pokořit hranici 1:15 hod. To se mu povedlo a nakonec byl s 21. místem a časem 1:12:50 hod. docela spokojen. Na Mistrovství ČR v půlmaratónu startovalo 84 vytrvalců a 75 jich doběhlo do cíle.