Krejčiříková a Šrotíř přeborníci Zlínského kraje

24. 8. 2022 se na stadioně v Uherském Hradišti konal krajský přebor jednotlivců Zlínského kraje mladšího a staršího žactva. Kroměřížská atletika zde měla své zastoupení. V kategorii staršího žactva se nejlépe dařilo svěřenkyni Petra Hudečka Janě Krejčiříkové, která zvítězila v běhu na 800m časem 2:28,55 a stala se tak přebornicí Zlínského kraje. Stříbrnou medaili si z nejkratšího sprintu odvezl Daniel Sommer, trénující pod křídly Vojtěcha Březky, jenž v čase 7,55s o jedinou setinu zaostal za vítězem. Bronz přidala Stella Brázdilová v běhu na 100m překážek (16,07s). Velmi solidně zazávodili i další starší žáci - Amélie Bartůsková, Ema Vondrušková, Klára Adamčíková, Denis Novotný.

Mladší žactvo reprezentovali svěřenci trenérky Zuzany Osinové. Max Šrotíř si ve skoku vysokém poradil se všemi soupeři a zdolanými 150 centimetry se stal přeborníkem Zlínského kraje. Stříbro získala ve skoku vysokém Eliška Páníková (135 cm), která přidala ještě bronz v běhu na 60m překážek (11,04s). Dvojnásobnou bronzovou radost udělal Richard Daniel Čep – nejprve byl třetí na 60m (8,40s), poté na 150m (20,18s), kde o jedinou setinu vteřiny odsunul z třetí pozice tréninkového kolegu Šrotíře. Skvěle se předvedli i další kroměřížští atleti – Kryštof Sumec, Alice Mršťáková, či mimo soutěž závodící Alisa Osovska.