Kontinentální pohár nanečisto - naši dorostenci si vedli skvěle v týmu Afriky!

Ve středu 6.6.2018 proběhla na Městském stadionu v Ostravě generálka na zářiový Kontinentální pohár. Nanečisto se zde místo špičkových světových atletů představili vybraní dorostenci a dorostenky z celé Moravy. Do družstva Zlínského kraje, které reprezentovalo Afriku, byli nominování naši mladí a nadějní atleti - Adam Skácel (oštěp), Petr Hudeček (100m), Petr Žďára (1500m), Karolína Blahová (800m) a Kristýna Krejsová (3000m). A vesměs si vedli všichni nadmíru dobře!

Adam Skácel si vytvořil výkonem 54,57m nový osobní rekord v hodu oštěpem 700g a tímto výkonem vybojoval pro Afriku 3 místo.

Petr Hudeček zaběhl 100m taktéž v novém osobním rekordu 11,39 s a vybojoval pro černý kontinent 2. místo.

Petr Žďára zaznamenal velký posun u osobního maximu v běhu na 1500m. Doběhl na výborném 3. místě ve velmi kvalitním čase 4:14,85 min., což je o 10 sekund lepší dosavadního osobního rekordu!

Karolína Blahová obsadila časem 2:35,58 min. edmé místo v běhu na 800m a vytvořila si také o vteřinu nový osobní rekord.

Kristýna Krejsová neběžela svoji specializovanou půlkařskou trať, ale bojovala v nejdelším běhu dorostenek na 3000m. Ten se běžel drsnou vyřazovací metodou, díky které nakonec do cíle nedoběhla.