Halový přebor Zlínského kraje - Tristan Slunečný přeborníkem na 800m žáků

V sobotu 29. 1. se v atletické hale v Ostravě konal přebor Olomouckého a Zlínského kraje žactva. Kroměříž vyslala do bojů o medaile 6 mladých atletů. Svěřenci trenérů Petra Hudečka, Vojtěcha Březky a Zuzany Osinové se však v žádném případě neztratili a téměř ve všech případech se mohli radovat z vylepšení osobních rekordů. Nejvíce byl vidět Dan Tristan Slunečný, který si poradil se všemi soupeři na 800 metrů a na trati 1500 metrů podlehl pouze jednomu závodníkovi. Kromě zlaté a stříbrné medaile si odvezl i nová osobní maxima. Velmi dobře se vedlo i Danielu Sommerovi, který si dosprintoval pro stříbro na stopadesátce a bronz na šedesátce.

Za zmínku jistě stojí vystoupení našich žákyň. Stella Brázdilová a Jana Krejčiříková shodně vybojovaly bronzovou medaili, Stella na překážkách, Jana na osmistovce. Mezi staršími soupeřkami se neztratily ani naše mladé rakety Laura Rýznarová a Klára Adamčíková. Obě patřily ve svých třinácti letech k nejmladším účastnicím, a coby žákyně prvoročařky ukázaly, že příští rok to budou ony, co budou atakovat medailové příčky. Nejen, že si obě přivezly spoustu cenných zkušeností, ale vracely se s velmi výrazně vylepšenými osobními rekordy. Pro všechny zúčastněné, ale i pro ty, co se vinou karantény nemohli zúčastnit, byly tyto závody jistou motivací do další práce. Halová sezona ještě nekončí.

Výsledky našich atletů

Ročník 2007

Dan Tristan Slunečný: 800m - 2:20,67 (1. místo); 1500m - 4:48,91 (2. místo)

Daniel Sommer: 60m – rozběh 7,93, finále 7,89 (3. místo); 150m - 19,61 (2. místo)

Stella Brázdilová: 60m překážek – rozběh 10,13, finále 9,94 (3. místo); 150m - 20,84

Jana Krejčiříková: 300m - 47,98; 800m - 2:36,74 (3. místo)