Chřibský maraton 49. ročník - vítězem opět Tomáš Navrátil, v ženách poprvé Jitka Stehlíková

V sobotu 15.10.2022 se běžel další, tentokráte již 49.ročník Chřibského maratonu. Za zamračeného, ale naštěstí nedeštivého a bezvětrného počasí, se jeho vítězem stal domácí Tomáš Navrátil, který náročnou trať a zároveň i svůj druhý “Chřibák” v řadě pokořil v čase 2:51:43 hod.

Druhý do cíle doběhl také kroměřížský borec, Jiří Klement, který si s náročnou tratí poradil za 3:08:26 hod. Jako třetí doběhl do cíle Jan Bláha,  když maratonskou trať pokořil poprvé v čase (3:09:32 hod.).

Mezi ženami zvítězila domácí  běžkyně Jitka Stehlíková v čase 4:04:02 hod. Na 2.místě doběhla v čase 4:23:12 hod. kroměřížská vytrvalkyně Hana Kotková a na třetí pozici cílem proběhla Veronika Zemčíková z Mattoni FreeRun Zlín za 4:42:54 hod.

I letos se Chřibský maraton mohl pochlubit zahraniční účastí, když na trať odstartovali a posléze také úspěšně doběhli i slovenští maratónci Vladimír Kovalčík, Jaroslav Pavlacký a Ivan Raffay. A mimo ně maraton také abslovoval také Němec Michael Turzynski.

Tímto děkujeme všem maratóncům za předvedené výkony, všem organizátorům za jejich čas vynaložený na úspěšné zvládnutí závodu a počasí, které bylo opravdu - i přes počáteční obavy - takové “akorát”!

Velké poděkování patří také MĚSTU KROMĚŘÍŽ, ZLÍNSKÉMU KRAJI a ČUS “Sportuj s námi”, kteří každý svým dílem akci podpořili. Bez toho bychom ji nemohli uskutečnit.

Výsledky: VÝSLEDKY CELKOVÉ-49.ročník Chřibského maratonu