ME v krosu - Kocourek si doběhl pro vynikající 12. místo! Homoláč byl 22. v kategorii M23

Výborného výsledku dosáhl na nedělním Mistrovství Evropy v krosu, které se konalo v maďarské metropoli Budapešti, náš Milan Kocourek. V nabité konkurenci obsadil na 10 km trati časem 30:33 min. výborné 12. místo, čímž o šest pozic dokázal vylepšit svůj loňský výsledek! Jiří Homoláč si vedl také velmi dobře, když v kategorii M23 obsadil 22. místo.

Milan  si počínal již od startu velmi odvážně, když se pohyboval okolo 6. místa. To ho sice stálo hodně sil, které v závěrečné fázi závodu trochu scházely, nicméně dosažený výsledek byl výborný.

Proti loňského roku si Milan polepšil o dalších 6 pozic a oproti předloňsku dokonce o 48 !  Zároveň si vytvořil svůj absolutně nejlepší výsledek z krosového ME, když v letech  2006 a 2011 doběhl shodně na 18. místech, v roce 2006 ale v juniorské kategorii. Nedělní výkon má však novou, nesrovnatelně vyšší hodnotu. V kategorii mužů nezaznamenal český běžec lepší výsledek více než 16 let. Závod opanoval Ital Andrea Lalli v čase 30:01 min.  před Francouzem Hassanem Chahdim (30:11 min.).

Jiří Homoláč obsadil v kategorii do 23 let  velmi dobré 22. místo, když 8 km trať zdolal v čase 25:18 min.

Oba dva naši běžci jsou svěřenci úspěšného trenéra Jiřího Sequenta.