Kocourek, Kreisinger a Novotný reprezentovali na Mistrovství Evropy družstev

Naši atleti Milan Kocourek, Jan Kreisinger a Roman Novotný reprezentovali o víkendu ČR na Mistrovství Evropy družstev. Elitní kategorie čítající 12 družstev se sešla ve Stockholmu.

První den (v sobotu) se nejprve představil Roman Novotný. V dálce obsadil výkonem 772 cm na 8. místo. Poté nastoupil k běhu na 5000m Milan Kocourek a čas 14:25,30 min. stačil na 11. místo.

V neděli se představil Jan Kreisinger na stýplu, kde doběhl na 12. místě v čase 9:02,24 min.  Kvůli zranění Jakuba Holuši nastoupil Milan Kocourek neplánovaně na 800m, kde běžel na 1 bod za 1:59,28 min.

V reprezentačním dresu se představili i atleti, které máme na hostování v našem extraligovém kádru. Jan Veleba doběhl na 100m dvanáctý a dosáhl času 10,62 vt. a byl členem sprinterské štafety na 4x100m, která obsadila 7. místo. Lukáš Kourek absolvoval hladkou trojku a doběhl na 11. místě za 8:20,88 min.

Českému družstvu mužů a žen se nakonec nepodařilo o pouhé 3 body uhájit příslušnost v elitní skupině a z 10, místa sestupuje do B skupiny.