Velká cena města Olomouce

Dnes se uskutečnil již XXXVII. ročník Velké ceny města Olomouce. Zúčastnila se ho i početná skupina našich atletů, kteří na úvod sezóny v rámci rozzávodění dosáhli vesměs svých letošních osobních maxim a patřili k ozdobám mítinku.

V běhu na 400m mužů zvítězil Jaroslav Růža, kterýžto jako specialista "půlkař" docílil velmi dobrého času 48,09 vt. Na pátem místě doběhl Petr Klus za 51,35 vt. Ten běžel také 110m př., kde časem 15,36 vt. obsadil 5. místo.

Filip Klvaňa obsadil 2. místo ve finále běhu na 100m za 10,87 vt., přičemž v rozběhu dosáhl výkonu 10,81 vt. Zvítězil Lukáš Milo za 10,61 vt. z AK SSK Vítkovice.

V běhu na 200m potom Filip doběhl na 3. místě v pěkném čase 21,62 vt. Zvítězil Pavel Maslák z AO Slavia Havířov v novém českém dorosteneckém rekordu 21,42 vt.

V běhu na 1000m si celou trať odtáhl Pavel Dvořák, kterého nakonec přespurtoval Petr Doubravský z PSK Olymp Praha v čase 2:26,74 min. Pavel dosáhl času 2:27,52 a třetí byl Honza Kreisinger za 2:27,91. Na 9. místě doběhl Aleš Miko za 2:35,34 min, 11. místo obsadil Tomáš Čelko za 2:36,17, který těsně porazil Jakuba Bajzu (2:36,25)

V hodu diskem dosáhl Igor Gondor výkonu 55,18m, což ho vyneslo na celkové 2. místo. Zvítězil Leonid Arťuchov výkonem 56,45m a na třetím místě skončil Jaroslav Žitňanský výkonem 54,59m.

V kategorii žen zvítězila Eva Šutová v běhu na 200m v osobním rekordu 26,00 vt. Eva se také zúčastnila běhu žen na 100m př., kde doběhla na výborném 2. místě v čase 15,25 vt. za vítěznou Kateřinou Němcovou z AK Olomouc (14,09 vt.).

Martina Hořáková vybojovala v běhu na 800m žen 6. místo v letošním osobním maximu 2:22,62 min. Zvítězila Kateřina Blažková z AK Zlín časem 2:10,75 min.

Kamila Hořáková předvedla také své letošní maximum na trati 400m žen, kde obsadila celkové 6. místo v čase 63,02. Zvítězila Veronika Mráčková z ACP Olymp Brno časem 55,27 vt.