Olomoucký půlmaraton - z našich si nejlépe vedli Jana Dorazilová a Václav Filip

Na 1.ročníku Volkswagen Olomouckého půlmaratonu, který se běžel v sobotu 26.6. se z našich vytrvalců nejlépe umístila Jana Dorazilová, když si mezi ženami doběhla pro 7.místo a čas 1:30:11 hod. je letos jejím druhým nejrychlejším. Mezi domácími běžkyněmi obsadila Jana výborné 4.místo.

Obrazek

Mezi muži se nejvíce dařilo veteránu Václavu Filipovi, který obsadil časem 1:21:00 hod. celkové 25. místo a v kategorii M50 doběhl druhý.

Obrazek

Z dalších našich běžců obsadil Oldřich Jasenský 47.místo časem 1.25:17 hod. a Filip Vrága doběhl na 128. místě v čase 1:34:08 hod,

Jitka Stehlíková přepálila v závodě žen úvodní tempo a i přesto doběhla pro pěkné 25.místo v čase 1.42:15 hod

Obrazek

Celkovým vítězem se stal Keňan Stephen Kipkosgei Kibet, který jako první běžec zaběhl půlmaraton na území ČR v magickém čase pod 1 hodinu - 59:58 min.!  Závod žen se stal kořistí jeho Etiopanky Asnakech Mengitsu, která si s tratí délky 21,097 km poradila v čase 1:13:12 hod.  Na start půlmaratonu se postavilo při jeho prvním ročníku přes tisíc běžců.

Ve vloženém závodě na 10 kilometrů obsadil Tomáš Blaha časem 34:17 min. 2. místo, když v čase o jednu a půl minuty lepším zvítězil Michal Kunst.

POZNÁMKA:  V pondělí došlo k dodatečné diskvalifikaci prvních dvou běžců, kteří si neúmyslně zkrátili trať, když následovali motocykl s kamerou ČT.  Vítězem se tedy stal v cíli až třetí, Keňan Joseph Maregu v čase 1:03:20 hod