O víkendu se našim atletům poměrně dařilo

V sobotu 8.května se uskutečnila tradiční Velká cena města Olomouce a Pohár Františka Dvořáka. Na stadionu místní TJ Lokomotivy se letos poprvé na dráze představila i skupina našich atletů.  Nejvíce se dařilo Vladimíru Tuláčkovi, který obsadil ve vrhu koulí 2. místo výkonem 17,68 m a v hodu diskem k tomu přidal 3.místo za 49,65 m.  V neuvěřitelně kvalitním závodě oštěpařů, kde Veselý, Frydrych a Vadlejch výrazně překonali hranici 80 m a splnili limit na ME v Barceloně, obsadil Miroslav Guzdek 4. místo hodem dlouhým 75,07 m.   Vytrvalec Jakub Bajza si vyzkoušel rychlost na trati 1000m a byl z toho hned osobní rekord 2:34,00 min.  Dobrou připravenost na hlavní sezónu předvedla Zuzana Muchová, která zvítězila v běhu žen na 100m, když v protivětru -1,0 m/s docílila času 13,01 vt.  V běhu na 100m př. poté doběhla na 5.místě za 15,24 vt

Na 1. ročníku Grand Prix PRE Olymp v Praze se vedlo Igoru Gondorovi, který podstoupil vrhačský trojboj.  V hodu diskem obsadil za 2. místo za 57,54 m, v hodu oštěpem zvítězil, když  náčiní z jeho ruky dolétlo na 57,01 m a v kouli byl třetí, když ji poslal do vzdálenosti 15,32 m.

Na Chodovské tretře se poprvé v našich barvách představil Miroslav Pudivítr a v hodu diskem obsadil 2. místo výkonem 57,94 m. Igor Gondor se umístil hned za ním, tentokráte hodil 56,88 m.

V Pražském Edenu se konaly Veřejné závody PAS (Pražského atletického svazu), na kterých se poprvé v našem dresu představila další posila, překážkář Michal Uhlík, jež si v rámci rozzávodění vyzkoušel nemistrovské tratě. Na 300 m obsadil 2. místo časem 35,38 vt., když ho porazil letos nejlepší halový čtvrtkař Josef Prorok. V běhu na 500m potom Michal obsadil 4. místo časem 1:04,11 min.

Do rakouského Attnangeru vycestovali Michal Šneberger a Vladimír Bartůněk.  V závodě na 1 míli obsadil Michal 10. místo časem 4:11,48 min. a Láďa byl 12. za 4:16,23 min. Na 2. místě v tomto běhu finišoval finalista halového MS Jakub Holuša, když časem 4:07,83 nestačil pouze na vítězného Keňana Chirchira.

V sobotu se konal také chodecký závod "Opatovská desítka", v němž obsadil Miloš Holuša 3. místo časem 44:36 min.