Milan Kocourek triumfoval na Hornické desítce, Jana Dorazilová vyhrála Otrokovický půlmaraton

Milan Kocourek potvrdil výbornou formu a obhájil loňské prvenství na 26. ročníku Hornické desítky, která se běžela v sobotu 5. listopadu ve Frýdku Místku. Milan časem 29:49 min. již podruhé v řadě porazil Keňana Elishu Kiprotich Saweho, svého přemožitele z letošních Běchovic a v současné době nemá v silničních závodech délky okolo 10 km doma konkurenci, v sobotu Keňana deklasoval rozdílem třídy. Oldřich Jasenský doběhl na 74. místě a předvedl výkon 38:05 min. Na jedné ze tří nejpopulárnějších silničních desítek u nás padl i účastnický rekord, závodu se zúčastnilo bezmála 2 tisíce běžců.

Ve stejný den se běžel i Otrokovický půlmaraton, na němž si výborně vedla Jana Dorazilová, vítězka letošního Chřibského maratonu. Jana jasně vyhrála časem 1:29:37 hod. a s tímto výkonem byla celkově (i mezi muži) patnáctá!  Navázala tak na loňské vítězství další naší běžkyně, Jitky Stehlíkové. Tomáš Neradil doběhl na pěkném 5. místě v čase 1:22:06 hod.