Kreisinger zaběhl v Berlíně rychlou desítku, Kocourek čtvrtý v Uh.Hradišti, Blaha druhý na Pradědu

O druhém říjnovém víkendu se konala řada běžeckých závodů. Nejlepšího výsledku z našich dosáhl Jan Kreisinger, který v Berlíně na Asics Grand 10 zaběhl letošní nejrychlejší českou silniční desítku. Časem 29:37 min. zaostal jen za pěticí vítězných Keňanů. Jeho trenér Róbert Štefko obsadil 12. místo v čase 31:08 min. Zvítězil Leonard Komon ve velmi kvalitním čase 27:12 min.

V Uherském Hradišti se konal 53. ročník Slováckého běhu. V hlavním závodě na 10km obsadil Milan Kocourek 4. místo za vítězným Maďarem Tóthem (28:34) a dvěma Keňany. Milan dosáhl času 30:35 min. a tímto výsledkem završil také vítězství v letošním ročníku Českého běžeckého poháru.  Petr Veselý obsadil 3. místo ve veteránské kategorii M40, když 5 km trať proběhl za 17:21 min.

V sobotu se také uskutečnil Běh na Praděd a v něm obsadil Tomáš Blaha 2. místo, když časem 37:19 min. zaostal o 3 vteřiny za vítězným Petrem Pechkem.