Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kreisinger a Bajza reprezentovali ČR v japonské Chibě, kde běžel štafetový maratón Ekiden - družstvo obsadilo 12. místo

23. 11. 2011

Dnes, 23.listopadu, se v japonské Chibě (30 km východně od Tokia) běžel další ročník slavného štafetového maratónu "Ekiden". Českou republiku budou na tomto podniku reprezentovali i Jan Kreisinger a Jakub Bajza.  Společně s Lukášem Kourkem,  Ivanou Sekyrovou, Monikou Preibischovou a Petrou Schornou-Matyášovou obsadili jako smíšené družstvo  12. místo.

chiba---mapka.jpg

Klasickou délku maratonské trati si naši běžci a běžkyně rozdělili na jednotlivé úseky následovně:  5km (Lukáš Kourek - 14:41) - 5km (Monika Preibischová - 16:44) - 10km (Jan Kreisinger - 30:23) - 5km (Ivana Sekyrová - 17:29) - 10km (Jakub Bajza - 31:53) a 7,195km (Petra Schorná-Matyášová - 25:23). Výsledný čas tedy činil 2:16:33 hod., což stačilo na 12. místo. 

2011-11-ekiden1.jpg

Do závodu nastoupilo celkem 12 smíšených družstev, z toho 3 domácí - reprezentační, studentský a výběr prefektury Chiba. Tentokrát se však abi jednomu z japonských týmům nepodařilo zdolat největšího favorita, kterým bylo nakonec vítězné keňské družstvo. To zároveň zaběhlo nový traťový rekord (2:04:40 hod.) a ten pokořila i domácí reprezentace na 2. místě (2:04:59 hod.). Třetí skončil domácí studentský výběr (2:07:26 hod.) Tento populární a věhlasný štafetový maraton se běhá od roku 1988.

 

2011 International Chiba Ekiden
Chiba, 11/23/11
six stages, 42.195 km
click here for complete results

Team Results

1. Kenya - 2:04:40 - CR
2. Japan - 2:04:59 (CR)
3. Japanese University Select Team - 2:07:26
4. Russia - 2:07:56
5. U.S.A. - 2:09:06
6. Australia - 2:09:56
7. Chiba Prefecture - 2:11:55
8. Poland - 2:12:53
9. Romania - 2:13:39
10. Canada - 2:13:52
11. New Zealand - 2:14:37

12. Czech Republic - 2:16:33

Top Individual Performances
1st Stage (5.0 km, men)
1. Thomas Pkemei Longosiwa (KEN) - 13:36
2. Egor Nikolaev (RUS) - 13:38
3. Robert Cheseret (U.S.A.) - 13:38

2nd Stage (5.0 km, women)
1. Kasumi Nishihara (JPN) - 15:17
2. Risa Takenaka (UNIV) - 15:36
3. Lisa Corrigan (AUS) - 15:48

3rd Stage (10.0 km, men)
1. Patrick Mutunga Mwikya (KEN) - 28:08 - CR
2. Evgeny Rybakov (RUS) - 28:42
3. Kensuke Takezawa (JPN) - 28:53

4th Stage (5.0 km, women)
1. Yuriko Kobayashi (JPN) - 15:46
2. Hikari Yoshimoto (UNIV) - 15:49
3. Elena Korobkina (RUS) - 16:21

5th Stage (10.0 km, men)
1. Edwin Nyandusi Mokua (KEN) - 27:43 - CR
2. Tetsuya Yoroizaka (JPN) - 28:47
3. Bobby Mack (U.S.A.) - 28:55

6th Stage (7.195 km, women)
1. Hitomi Niiya (JPN) - 22:36 - CR
2. Pamela Chesopich Lisoreng (KEN) - 22:52
3. Emily Brichacek (AUS) - 23:46