Tomáš Blaha vítězem Slovácké hodinovky, Jana Dorazilová Ječmínkova běhu

Na 1. máje se uskutečnila řada běžeckých závodů, mezi nimi byla také Slovácká hodinovka v Uherském Hradišti. Zde zvítězil výkonem 17740 m náš Tomáš Blaha, který utekl druhému v pořadí, domácímu Janíčkovi, téměř o 1 kilometr.

V Chropyni na Ječmínkově běhu se dařilo zase Janě Dorazilové, která na bouřkou podmáčené 10 kilometrové trati zvítězila v kategorii žen, když ji zdolala v čase 41:50 min

V neděli 2.května se konal další ročník Brněnského půlmaratonu, kterého se zúčastnilo celkem 236 startujících. V něm v rámci přípravy na chodecké závody obsadil Lukáš Pazdera 14. místo časem 1:22.48 hod.  David Rosenberg, který byl po první polovině závodu nejlepším Čechem (34:20), nakonec svižnému tempu podlehl a doběhl na 16. místě v čase 1:24:09 hod.