Jdi na obsah Jdi na menu

Tomáš Blaha vítězem Slovácké hodinovky, Jana Dorazilová Ječmínkova běhu

2. 5. 2010

Na 1. máje se uskutečnila řada běžeckých závodů, mezi nimi byla také Slovácká hodinovka v Uherském Hradišti. Zde zvítězil výkonem 17740 m náš Tomáš Blaha, který utekl druhému v pořadí, domácímu Janíčkovi, téměř o 1 kilometr.

V Chropyni na Ječmínkově běhu se dařilo zase Janě Dorazilové, která na bouřkou podmáčené 10 kilometrové trati zvítězila v kategorii žen, když ji zdolala v čase 41:50 min

V neděli 2.května se konal další ročník Brněnského půlmaratonu, kterého se zúčastnilo celkem 236 startujících. V něm v rámci přípravy na chodecké závody obsadil Lukáš Pazdera 14. místo časem 1:22.48 hod.  David Rosenberg, který byl po první polovině závodu nejlepším Čechem (34:20), nakonec svižnému tempu podlehl a doběhl na 16. místě v čase 1:24:09 hod.