Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Bílek je mistrem ČR i na dvacítce, Miloš Holuša tentokráte stříbrný

26. 4. 2009

V sobotu 25. dubna se v Poděbradech uskutečnil již 77. ročník "chodecké dvacítky". Tento tradiční závod byl současně "Mítinkem EAA" (Evropské atletické asociace) v chůzi, mezistátním utkáním "ČR-Bělorusko-Francie-Itálie-Litva-Slovensko-Švédsko-Švýcarsko-Ukrajina" v chůzi mužů a žen na 20 km a také mistrovstvím České republiky v chůzi na 20 km. 

Naši republiku reprezentovala v závodě mužů dvojice chodců AK Kroměříž - Miloš Holuša a Roman Bílek - a k nim byl ještě nominován pardubický Jakub Zajíc. Miloš Holuša zároveň obhajoval titul mistra ČR, který získal na této trati 7 krát po sobě. 

Obrazek

Závod se stal kořistí slováka Mateje Tótha, který si zároveň zašel vynikající osobní rekord 1:20:53 hod.  Druhý do cíle dorazil ital Nkouloukidi (1:23:55) a na třetí příčce se umístil další slovák Kučmín (1:25:19). Oba dva slováky známe z 2. kola extraligy, kde v barvách pražské Dukly a pardubické Hvězdy porazili naše chodce. 

Roman Bílek došel na celkovém 15. místě v čase 1:31:11 hod., což zároveň znamenalo zisk titulu mistra ČR. Přerušil tak sedmileté kralování oddílového kolegy Miloše Holuši, jež do cíle dorazil hned za ním v čase 1:31:36 hod.  Roman Bílek tak získal chodecké mistrovské double, protože si již na konci března v Dudincích došel pro titul v chodeckém maratónu na 50 km. Dosažené časy jsou letošními osobními maximy obou chodců. Třetí skončil v rámci republikového šampionátu pardubický Jakub Zajíc (1:37:17). Další kroměřížský chodec, Lukáš Pazdera, byl v průběhu závodu diskvalifikován.

V mezistátním utkání zvítězili slováci před italy a francouzi. Naši byli pátí.

Z VÝSLEDKŮ:

Mistrovství ČR
Muži: 1. Roman Bílek 1:31:11, 2. Miloš Holuša (oba AK Kroměříž) 1:31:36, 3. Jakub Zajíc (Hvězda Pardubice) 1:37:17
Ženy: 1. Zuzana Schindlerová (USK Praha) 1:35:04, 2. Hana Herberová (Hvězda Pardubice) 1:50:08, 3. Karolína Škrášková (Škoda Plzeň) 1:55:09

Mezistátní utkání (týmy)
Muži: 1. Slovensko 4 body, 2. Itálie 6, 3. Francie 17, 4. Švédsko 21, 5. Česko 21, 6. Bělorusko 25, 7. Litva 28, 8. Irsko 35, 9. Švýcarsko
Ženy: 1. Itálie 7 bodů, 2. Slovensko 9, 3. Švýcarsko 11, 4. Česko 13, 5. Litva 19, 6. Francie 28
Junioři: 1. Itálie 3, 2. Česko 11, 3. Švédsko 15, 4. Litva 18, 5. Slovensko 22, 6. Francie 22, 7. Maďarsko 24
Juniorky: 1. Itálie 5, 2. Francie 5, 3. Maďarsko 17, 4. Slovensko 19, Česko 19

Mítink EAA
Muži: 1. Matej Tóth (Slovensko) 1:20:53, 2. Jean Jacques Nkouloukidi (Itálie) 1:23:55, 3. Anton Kučmín (Slovensko) 1:25:19
Ženy: 1. Zuzana Schindlerová (ČR) 1:35:04, 2. Gisella Orsiniová (Itálie) 1:35:59, 3. Mária Gáliková (Slovensko) 1:36:40
Junioři: 1. Riccardo Macchia 43:13, 2. Vicenzo Talliano (oba Itálie) 43:40, 3. Genadij Kozlovskij (Litva) 44:29
Juniorky: 1. Antonella Palmisanová (Itálie) 48:02, 2. Laurene Delonová 49:48, 3. Emilie Menuetová (obě Francie) 49:56

Výsledky dalších kategorií
Dorostenci: 1. Patrik Spevák 24:40, 2. Martin Tišťan 24:47, 3. Jozef Daňo (všichni Slovensko) 25:04
Dorostenky: 1. Diana Kačianovová (Litva) 24:41, 2. Timea Horváthová 27:59, 3. Boglárka Nagyová (obě Maďarsko) 28:07
Veteráni: 1. Peter Mečiar (Slovensko) 25:11, 2. Udo Schäffer (Německo) 26:55, 3. Rostislav Kovář (ČR) 29:15
Veteránky: 1. Henrieta Rusnáková (Slovensko) 27:23, 2. Jana Zárubová (ČR) 35:42, Jaroslava Pokorová DQ