Na MČR v běhu na 10000m obsadili naši běžci první 4. místa-titul obhájil Kocourek, stříbro získal Homoláč a bronz Kreisinger

Již potřetí za sebou se konalo Mistrovství České republiky v běhu na 10000m odděleně od dráhového šampionátu. Po Bílině a Hradci Králové se letos mistrovství uskutečnilo v Domažlicích. Za náš klub se na start v kategorii mužů postavili celkem 4 elitní běžci, mezi nimi chyběl pouze Jakub Bajza.

Na start se postavilo 14 běžců a ihned po výstřelu nastolil Milan Kocourek strojové tempo. Mimo soutěž se mistrovství zúčastnil také Keňan Kemboi, který se však za Milanem spíše vezl, než aby pomáhal v tempu. Tuto taktiku zúročil až v konci, když  našeho nejlepšího běžce přespurtoval. Milan Kocourek si tak v "sólo závodě" bezpečně doběhl pro 3. po sobě jdoucí mistrovský titul. Na naše poměry dosáhl opět výborný čas 29:30,20 min. a jako jediný z našich běžců pokořil hronici 30 minut.  Současně také získal již letošní 3.mistrovský titul (před tím 1x hala + kros).

Se ztrátou 38 vteřin se jako stříbrný v cíli objevil Milanům tréninkový kolega Jiří Homoláč (č.2), který dosáhl času 30:08,23 min. Mistrovský hattrick dokonal a jako třetí do cíle doběhl Jan Kreisinger, kterému časomíra naměřila čas 30:20,18 min. Těsně za ním finišoval Ondřej Fejfar (č.6), jemuž na bronzový stupínek scházely necelé 2 vteřiny.